16-latek zabrał rodzicom samochód i wybrał się ze znajomymi na „przejażdżkę po mieście”. Przewoził 6 pasażerów

Policja radiowóz kia
Policja radiowóz kia | fot. Dominik Wąsik

Nieletni nastolatek za kierownicą samochodu osobowego, a w środku jego sześciu znajomych – taki widok zastali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, gdy zatrzymali dzisiejszej nocy pojazd do kontroli na al. Tysiąclecia.

Nastolatek zabrał samochód rodziców, by pojeździć po Lublinie

Dzisiejszej nocy policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie na al. Tysiąclecia zatrzymali do kontroli drogowej hondę civic. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na auto z powodu usterki oświetlenia.

„Za kierownicą siedział nieletni, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 16-latek wybrał się wraz z sześcioma znajomymi na nocną przejażdżkę ulicami miasta” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jednak brak prawa jazdy to nie było jedyne przewinienie ujawnione przez mundurowych. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd ma cofnięty licznik o ponad 100 tysięcy kilometrów.

„W rozmowie z funkcjonariuszami 16-latek oświadczył, że wziął auto pod nieobecność rodziców, którzy są obecnie na urlopie” – informuje nadkom. Gołębiowski.

Wyjaśnieniem okoliczności cofniętego licznika zajmują się policjanci z 1. komisariatu. Natomiast sprawa 16-latka trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.