Dzisiaj nie zrobimy większych zakupów. Które sklepy są otwarte w czwartek?

Dzisiaj [15 SIERPNIA] nie zrobimy większych zakupów. Które sklepy są otwarte w czwartek?
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dziś obchodzimy święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej. Wszystkie centra handlowe, duże sklepy i markety są zamknięte. 15 sierpnia obowiązuje bowiem zakaz pracy w handlu w święta.

Wiele osób szuka informacji na temat tego, czy sklepy 15 sierpnia 2019 będą otwarte, czy zamknięte. W tym terminie przypadają dwa święta, tj. Święto Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, że 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a to oznacza, że wszystkie duże sklepy, centra handlowe i markety są tego dnia nieczynne.

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę zlecenie, a nie na umowę o pracę. I tak zakupy zrobimy np. w sklepach sieci Żabka, Lewiatan lub osiedlowych sklepach.

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych, w których można kupić nie tylko paliwo, ale też artykuły codziennego użytku. Nie dotyczy też aptek, barów, restauracji czy hoteli.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.