Dzisiaj nie zrobimy większych zakupów. Które sklepy są otwarte w czwartek?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dziś obchodzimy święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej. Wszystkie centra handlowe, duże sklepy i markety są zamknięte. 15 sierpnia obowiązuje bowiem zakaz pracy w handlu w święta.

Wiele osób szuka informacji na temat tego, czy sklepy 15 sierpnia 2019 będą otwarte, czy zamknięte. W tym terminie przypadają dwa święta, tj. Święto Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, że 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a to oznacza, że wszystkie duże sklepy, centra handlowe i markety są tego dnia nieczynne.

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę zlecenie, a nie na umowę o pracę. I tak zakupy zrobimy np. w sklepach sieci Żabka, Lewiatan lub osiedlowych sklepach.

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych, w których można kupić nie tylko paliwo, ale też artykuły codziennego użytku. Nie dotyczy też aptek, barów, restauracji czy hoteli.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.