15-latek spowodował kolizję autem na minuty i uciekł z miejsca. Policja zastała go w domu

15-latek prowadząc auto na minuty Panek doprowadził do kolizji
15-latek prowadząc auto na minuty Panek doprowadził do kolizji | fot. KPP Łuków

Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą trzech 15-latków, którzy przy pomocy „pożyczonego” prawa jazdy, wypożyczyli auto na minuty i jeździli po mieście. Jeden z nich spowodował kolizję z audi i uciekł z miejsca zdarzenia.

15-latek za kierownicą Panka spowodował kolizję

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 20 w Łukowie. Patrolujący ulice miast dzielnicowy, został powiadomiony przez kierowcę audi o tym, że białe auto z napisami uderzyło w niego, a następnie oddaliło się z miejsca zdarzenia w kierunku centrum miasta.

Dzielnicowy od razu skojarzył, że może to być pojazd z popularnej wypożyczalni aut na minutę i przed chwilą widział opisywany samochód. Mundurowy przewidując trasę, jaką mógł uciekać sprawca kolizji, szybko znalazł na osiedlowej uliczce opisywane, uszkodzone auto.

Przy samochodzie stali dwaj nastolatkowie, którzy powiedzieli dzielnicowemu, że autem kierował ich kolega, który uciekł już do domu. Policjant dowiedział się, że jeden z nich, zabrał z domu prawo jazdy swojego starszego brata.

15-latek wykorzystując dokument, wypożyczył przez aplikację samochód marki Toyota i razem z kolegami jeździł ulicami miasta. W międzyczasie dał przejechać się swojemu, również 15-letniemu, koledze. I to właśnie on wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, uderzył w samochód marki Audi.

Policjant ustalił też, że nastolatek uciekając toyotą z miejsca zdarzenia, przejechał na czerwonym świetle przez pobliskie skrzyżowanie, lecz na szczęście nie doprowadził do kolejnego zdarzenia.

Kierującego toyotą 15-latka policjanci zastali już w domu. Nastolatek tłumaczył, że razem z kolegami jeździli wypożyczonym autem ulicami Łukowa i zderzył się na skrzyżowaniu z innym pojazdem. Chłopiec mówił, że uciekł z miejsca zdarzenia, gdyż bał się konsekwencji, jakie mogą go spotkać.

Nastolatków podróżujących toyotą zabrali wczoraj z komendy rodzice.

Uszkodzone audi w wyniku kolizji | fot. KPP Łuków

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.