13-latek dla żartu zadzwonił do kobiety i poinformował o podłożonej bombie, po czym się rozłączył

Nastolatek rozmawia przez telefon
Nastolatek rozmawia przez telefon | fot. Adobe Stock

Nastolatek zadzwonił do mieszkanki Lublina, informując, że w jej domu jest bomba. Po sprawdzeniu nieruchomości okazało się, że alarm był fałszywy. 13-latka zatrzymała policja. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

13-latek odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski poinformował, że w ubiegłym tygodniu mieszkanka Lublina odebrała anonimowy telefon z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w jej domu. Ładunek miał wybuchnąć za 3 godziny. Sprawca nie miał żadnych żądań. Po przekazaniu informacji się rozłączył.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych pirotechników, przewodnika z psem służbowym oraz kryminalnych. Policjanci szybko ustalili, że to fałszywy alarm i przystąpili do poszukiwania sprawcy. W budynku nie było żadnych materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze policji ustalili abonenta numeru, z którego dzwonił rozmówca, a po dalszych czynnościach konkretnego użytkownika telefonu. Okazało się, że za zgłoszeniem stał 13-latek z gminy Żółkiewka. Jak tłumaczył policjantom, w Internecie znalazł wskazówki na temat wykonywania zastrzeżonych połączeń i postanowił zrobić sobie żart.

13-latek został już przesłuchany. Jego sprawa niebawem trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o konsekwencjach czynu karalnego.

Policjanci przypominają, że osoba, która zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, a wie, że zagrożenie takie nie istnieje, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.