11kg narkotyków w Świdniku. Narkobiznes rozbity przez kryminalnych. Towar był trzymany w garażu

Aresztowani dilerzy narkotyków
Narkotykowy proceder ze Świdnika. Zatrzymanie 3 mężczyzn | fot. policja

Trzem mieszkańcom Lublina w wieku 26, 28 i 29 lat grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznej ilości substancji odurzających. Świdniccy kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki w jednym z garaży w Świdniku oraz w mieszkaniu podejrzanych. Łącznie, podczas operacji, udało się zabezpieczyć ponad 11 kg substancji psychotropowych i odurzających.

Marihuana i mefedron w garażu podejrzanych

Podczas prowadzenia działań operacyjnych, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku ustalili, że w jednym z garaży na obszarze Świdnika mogą być przechowywane narkotyki.

Porcje dilerskie
Mefedron gotowy do sprzedaży | fot.policja

Po przyjeździe do garażu należącego do podejrzanych, ich założenia okazały się słuszne.. W obecności 28 i 29-latka operacyjni przeszukali pomieszczenia, co zaowocowało znalezieniem łącznie ponad 11 kg marihuany i mefedronu. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Przeszukanie mieszkania dostarczyło nowych dowodów

Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejne porcje narkotyków oraz zatrzymali znajdującego się tam 26-latka. Ponadto okazało się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwanych.

Porcje marihuany znalezione przez policje
Marihuana gotowa do sprzedaży | fot. policja

12 – lat pozbawienia wolności za proceder narkotykowy

Wszyscy trzej mężczyźni zostali oskarżeni o posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji odurzających i psychotropowych. Wczoraj sąd, na wniosek Policji i Prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z postanowieniami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.