10-latek za kierownicą, wiózł 38-letnią matkę. Kobiecie może grozić wysoka grzywna

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

​10-latek siedział za kierownicą samochodu, który poruszał się po jednej z dróg wewnętrznych w Lublinie. Na miejscu pasażera siedziała jego 38-letnia matka, która odpowie teraz przed sądem za udostępnienie pojazdu dziecku.

10-latek za kierownicą samochodu

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na terenie Lublina. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż na drodze wewnętrznej doszło do obywatelskiego ujęcia młodego chłopca, który kierował samochodem marki Peugeot.

„Na fotelu pasażera siedziała jego matka. Zgłaszająca widząc zagrożenie od razu zareagowała i uniemożliwiła dalszą jazdę nieletniemu. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierowcą był 10-latek” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze sprawdzili alkomatem stan trzeźwości matki nieletniego, która nie była pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na udostępnieniu pojazdu osobie nieuprawnionej sporządzili notatkę, celem skierowania wniosku do sądu o ukaranie. 38-latce może grozić wysoka grzywna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.