Mariusz Banach nowym zastępcą prezydenta Lublina

Mariusz Banach, nowym zastępcą Prezydenta Miasta Lublin | fot. Krzysztof Żuk

Radny Mariusz Banach będzie zastępcą prezydenta Lublina. Zajmie się zarządzaniem oświatą. Stanowisko obejmie od 1 kwietnia.

W czwartek podczas briefingu prasowego, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oświadczył, że Radny Rady Miasta Lublin Mariusz Banach od 1 kwietnia zostanie jego zastępcą i zajmie się sprawami oświaty.

– Do obowiązków nowego zastępcy prezydenta będzie należeć zarządzanie lubelską oświatą, a w tej dziedzinie czeka nas wiele wyzwań, w tym przyjęcie do szkół średnich podwójnego rocznika w roku szkolnym 2019/2020 – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Oprócz tego odpowiadać ma za promocję szkolnictwa branżowego, podnoszenie jakości procesu kształcenia i wychowania w szkołach, a także nadzór nad budową i rozbudową szkół, w szczególności w dzielnicach Czuby, Ponikwoda, Felin, Sławin.

– Wiem, że świetnie sobie poradzi, bo jest doskonałym fachowcem w tej dziedzinie i ma wieloletnie doświadczenie jako samorządowiec i nauczyciel – podkreślił Prezydent Żuk.

Mariusz Banach urodził się w 1969 r. w Lublinie, jest magistrem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na tej uczelni uzyskał doktorat z socjologii. Od 1992 r. jest nauczycielem katechetą w szkole podstawowej na Czechowie (przy ul. Poturzyńskiej).

W latach 2004-2006 był wykładowcą w katedrze socjologii KUL. Od 2006 roku Radny Rady Miasta Lublin, od 2010 pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin. Za działalność w oświacie otrzymał nagrody – Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.