Znowu wzrosły ceny biletów na Juwenalia w Lublinie. Organizatorzy spodziewają się każdego dnia imprezy ok. 14-15 tys. osób

Publiczność na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej
Publiczność na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

W tym roku wstęp na koncerty na Juwenaliach w Lublinie będzie płatny. Organizatorzy wydarzenia właśnie ogłosili cały line-up imprezy, a wraz z tymi informacjami znowu wzrosła cena biletów. Za dwudniowy karnet trzeba teraz zapłacić blisko 100 złotych.

Bilety na Juwenalia w Lublinie

Po raz pierwszy w historii studenci Politechniki Lubelskiej będą musieli zapłacić za wstęp na koncerty na Juwenaliach. Ogłoszenie o biletowanej imprezie oburzyło znaczną część społeczności akademickiej, ale Samorząd Studencki pozostał nieugięty i nie wycofał się ze swojej kontrowersyjnej decyzji.

Pierwsza tura sprzedaży biletów wystartowała dwa tygodnie temu. Wraz ze startem sprzedaży biletów ogłoszono pierwszego artystę – PRO8L3M. Wówczas bilet na jeden dzień kosztował 37,50 zł (27 zł ulgowy), a karnet na dwa dni 64 zł (43 zł ulgowy).

Bilety cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że sprzedaż pierwszej puli biletów zajęła około 3 godzin. Wtedy uruchomiono drugą pulę biletów, w której bilety były już droższe. Bilet jednodniowy kosztował 43 zł (32 zł ulgowy), a karnet 2-dniowy 74,50 zł (53,50 zł ulgowy).

Wejściówki jeszcze droższe

We wtorek (10 kwietnia) organizatorzy Juwenaliów ogłosili pełną listę artystów, którzy wystąpią na tegorocznej imprezie. Wśród ogłoszonych gwiazd są m.in. White 2115, Kwiat Jabłoni, Szpaku, Paluch, czy Lady Pank. Wraz z ujawnieniem tych informacji uruchomiono trzecią pulę biletów – tak, jest znowu drożej.

Zobacz także: Juwenalia Lublin 2024. Tylko u nas pełna lista artystów [KTO WYSTĄPI, ATRAKCJE]

Od teraz za jednodniowy bilet na Juwenalia trzeba zapłacić 53,50 zł (37,50 ulgowy). Natomiast karnet na 2 dni kosztuje 96 zł (58,50 zł). Bilet ulgowy przysługuje studentom z ważną legitymacją studencką oraz młodzieży posiadającej ważną legitymacją szkolną. Dzieci do lat 13 wchodzą na imprezę bezpłatnie.

„Wstęp na teren imprezy osoby małoletniej do lat 18 następuje wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Osoba małoletnia pozostaje pod opieką takiej osoby pełnoletniej do momentu opuszczenia terenu imprezy” – zastrzegają organizatorzy Juwenaliów.

Każdego dnia nawet 15 tys. osób

Organizatorzy Juwenaliów spodziewają się dużej frekwencji. Według ich szacunków, każdego dnia imprezy uczestniczyć ma około 14-15 tys. osób. Taka ilość imprezowiczów wymaga również odpowiedniej organizacji ruchu, co w ubiegłym roku totalnie nie wypaliło i tłum osób wchodzących i wychodzących z terenu imprezy na siebie napierał i tworzył się zator. Organizatorzy twierdzą, że wyciągnęli wnioski i w tym roku ta organizacja będzie wyglądała inaczej.

„Zmiany w organizacji wejść na teren imprezy zostały zaplanowane w celu poprawy przepływu uczestników. Pierwsze wejście będzie znajdować się przy Wydziale Budownictwa i Architektury, natomiast drugie pozostanie podobne do tego z ubiegłego roku, zlokalizowane przy ul. Wapiennej. Jednak uczestnicy imprezy wejdą przez drugą bramę prowadzącą na tereny zielone Politechniki Lubelskiej (jest ona oddalona od pierwszej o ok. 50 metrów – red.) Dodatkowo, planowane jest całkowicie osobne wyjście z terenu imprezy” – informuje Adam Leśniak, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.