Zaparkowany samochód blokuje remont ulicy. Drogowcy poszukują właściciela

Zaparkowany samochód blokuje remont ul. 1 Maja w Lublinie
Zaparkowany samochód blokuje remont ul. 1 Maja w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dziś na ul. 1 Maja w Lublinie wjechał ciężki sprzęt. Rozpoczął się zapowiadany remont ulicy. Prace na ulicy komplikuje jednak samotnie pozostawiony samochód marki Alfa Romeo, którego właściciel nie przeparkował.

Samochód blokuje pracę drogowcom

Od kilku dni ok. 60 metrowy fragment ul. 1 Maja został wygrodzony pachołkami, na których przyklejono informację, iż w tym miejscu obowiązuje zakaz parkowania. Tę informację zbagatelizował kierowca samochodu marki Alfa Romeo, którego widok dziś rano zaskoczył pracowników Budimexu. Zaparkowany samochód utrudnia prowadzenie prac zgodnie z założonym harmonogramem.

„Prace będą prowadzone etapowo, odcinkami o długości około 60 m, z zapewnieniem dojścia do posesji i punktów handlowych. Drogowcy będą się przesuwać od końca ulicy w stronę dworca. W rejonie prowadzonych robót nie będzie możliwości parkowania. W pierwszej kolejności, na całym zakresie zadania, drogowcy sfrezują starą nawierzchnię bitumiczną” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Co z zaparkowanym autem?

„Na chwilę obecną trwają poszukiwania właściciela pojazdu pozostawionego na wygrodzonym odcinku. Jak naprawić asfalt w takiej sytuacji?” – pyta Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Jeśli właściciel auta nie znajdzie się, firma odpowiedzialna za remont ulicy będzie zmuszona do wezwania lawety, która usunie pojazd.

Zaparkowany samochód blokuje remont ul. 1 Maja w Lublinie
Zaparkowany samochód blokuje remont ul. 1 Maja w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na ulicy będzie mniej miejsc parkingowych

Po przebudowie ul. 1 Maja stanie się architektonicznym przedłużeniem placu Dworcowego. Pojawią się na niej nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także stojaki rowerowe. Mniej pozytywne informacje mamy dla kierowców. Obecnie wzdłuż ulicy spokojnie może zaparkować ponad 100 pojazdów. Przebudowa zakłada redukcję liczby miejsc parkingowych do blisko 60.

„W dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. 1 Maja zastosowano rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami. Na przejściu dla pieszych przy placu Dworcowym zaplanowano płytki naprowadzające oraz krawężniki systemowe. Projekt przewiduje również obniżone krawężniki oraz wyznaczenie miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Wyznaczenie ciągów pieszych czy określonej liczby miejsc postojowych ma dodatkowo uporządkować parkowanie samochodów na tym terenie” – informuje Góźdź.

Zakończenie robót przewiduje się na koniec maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.