Wypadek strażaków z OSP Opole Lubelskie. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne

wypadek sadkowice osp opole lubelskie straż

Do tragicznego wypadku z udziałem strażaków ochotników z Opola Lubelskiego doszło w niedzielę po godz. 16 w Sadkowicach koło Solca w woj. mazowieckim.

 

– Kierujący fordem transitem 31-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, w wyniku czego zjechał on do rowu i dachował – mówił nam asp. Tomasz Krukowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Ford transit należał do Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

 

W wyniku wypadku zginął 31-kierowca, którym okazał się być wiceprezes OSP w Opolu Lubelskim. Paweł G. pracował w pogotowiu ratunkowym. Od wielu lat działał też w Ochotniczej Straży Pożarnej. Tego dnia razem z kolegami druhami pojechał na uroczystości do strażaków z Pawłowic. Do tragicznego wypadku doszło w drodze powrotnej, kiedy to śpieszyli nieść pomoc poszkodowanym od uderzenia pioruna.

 

Do szpitala trafili jego czterej koledzy z opolskiej OSP. Dwóch z nich zostało zabranych do szpitala w Poniatowej, a dwóch pozostałych do szpitala w Lipsku. Sprawą zajęła się prokuratura w Radomiu.

 

Dzisiaj (30 sierpnia) odbył się pogrzeb druha Pawła w Opolu Lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.