W piątek ulicami Lublina przejedzie blisko 40 karetek pogotowia. Godzina i trasa przejazdu

Ambulan karetka pogotowia ratunkowego
Ambulanse | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie trwają X Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Ostatniego dnia zmagań zaplanowano przejazd kolumny blisko 40 ambulansów ulicami miasta. Sprawdź trasę, jaką przejadą ambulanse i w jakich godzinach.

Ratownicy medyczni rywalizują na mistrzostwach w Lublinie

W dniach 22-24 maja Lublin jest areną zmagań X Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym Lublin 2024. Mistrzostwa zorganizowane przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie, nie tylko dostarczają emocji i rywalizacji, ale są także eliminacjami do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Sosnowcu.

Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach zmagają w kilku konkurencjach medycznych, które przenoszą ich w realne sytuacje zagrożenia życia, z jakimi ratownicy medyczni spotykają się na co dzień. Konkurencje medyczne były zorganizowane m.in. na terenie Dworca Lublin, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Centrum Spotkania Kultur.

Udział bierze aż 36 zespołów z całej Polski: z Krakowa, Kielc, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Szczecina, Białegostoku, Wrocławia, Siedlec, Legnicy, Chełma, Tarnowa, Żywca, Sanoka, Łomży, Legionowa, Ostrołęki, Zamościa, Opola, Sosnowca, Rzeszowa, Bochni, oraz Bielska-Białej. Lublin reprezentuje zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 oraz 2 zespoły z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Przejazd ambulansów ulicami Lublina

W piątek, 24 maja w związku z zakończeniem mistrzostw odbędzie się przejazd-parada 36 ambulansów. W godzinach 9:30-10:00 ambulanse przemierzą ulice Lublina aż na plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim zespołom.

TRASA PRZEJAZDU: Warszawska > Solidarności > Unii Lubelskiej > Lubelskiego Lipca 80′ > Głęboka > Sowińskiego > Radziszewskiego

Ze względu na przejazd ambulansów możliwe będą utrudnienia w ruchu drogowym.

Aktualizacja: Blisko 40 ambulansów na sygnałach w eskorcie policji przejechało przez Lublin [ZDJĘCIA]

Trasa przejazdu ambulansów przez Lublin w piątek, 24 maja 2024
Trasa przejazdu ambulansów przez Lublin w piątek, 24 maja 2024 | Google Maps

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.