Szykuje się komunikacyjny horror w Lublinie. Potężne cięcia w rozkładach, kursy w godzinach szczytu co 25 minut

Zamykające się drzwi w autobusie
Zamykające się drzwi w autobusie | fot. Dominik Wąsik

Startują wakacje 2023. Przed uczniami dwa miesiące beztroskiej laby. Od soboty, 24 czerwca, w Lublinie będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Część autobusów nie wyjedzie na ulice. Główne linie w godzinach szczytu pojadą z częstotliwością 25 minut.

Wakacje 2023. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Lublinie

Jak co roku, wraz z początkiem wakacji nadchodzą również zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej w Lublinie. W wakacje 2023 w Lublinie zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywały od soboty, 24 czerwca, aż do czwartku, 31 sierpnia. Jak będą kursowały linie Zarządu Transportu Miejskiego?

Wakacje to czas, kiedy pojazdami komunikacji miejskiej podróżuje, jak twierdzą urzędnicy, zauważalnie mniej osób. „Uwzględnione zostało dostosowanie podaży do zmniejszonego, na okres wakacji, popytu na komunikację miejską” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

ZTM zapewnia, że będzie monitorował bieżącą sytuację w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Kursy w godzinach szczytu co 25 minut

„Nowe rozkłady na wakacje są po prostu życiową porażką. Większość linii została zrównana do częstotliwości sobotniej, a niektóre stały się liniami szczytowymi” – komentuje jeden z mieszkańców, który na co dzień porusza się do pracy komunikacją miejską.

Główne linie komunikacyjne takie jak: 2, 3, 6, 13, 14, 15, 17, 18, 26, 29, 31, 32, 34, 39, 40, 57, 74, 150, 151, 153, 155, 156, 158, 159, 160 będą kursowały w dzień powszedni w godzinach szczytu co 25 minut.

Zmniejszenie liczby kursów w dzień powszedni nastąpi również na liniach: 1, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 16, 20, 21, 25, 32, 38, 42, 44, 45, 73, 154. W przypadku linii nr 912 zostaje ona zawieszona.

„W soboty ulegnie zmianie liczba kursów wykonywanych w godzinach wieczornych, ponadto część linii będzie kursować o zmienionych godzinach w celu poprawy koordynacji odjazdów. Natomiast linie nr 7, 21 i 161 będą kursować w sobotę według nowego rozkładu jazdy. Z kolei linie 54 i 154 nie będą funkcjonować w soboty, niedziele i dni świąteczne” – informuje Monika Fisz.

Linie nocne w wakacje

W okresie wakacyjnym linie nocne N1, N2 i N3 będą kursowały tak jak obecnie, czyli dwa razy w tygodniu (noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) z częstotliwością co 60 minut.

Łatwiej dojechać nad Zalew Zemborzycki

Z uwagi na rozpoczęcie sezonu letniego i zwiększone zainteresowanie mieszkańców weekendowym wypoczynkiem nad wodą, nastąpi wzmocnienie obsługi linii nad Zalew Zemborzycki.

LinieZmiana
1, 21, 37w soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy skierowane do pętli Dąbrowa
6w soboty, w niedziele i dni świąteczne wybrane kursy wydłużone do pętli Żeglarska
8zwiększenie liczby kursów w soboty, niedziele i dni świąteczne
15przez cały tydzień wybrane kursy skierowane do pętli Dąbrowa

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. 34 już co 25 minut nie co 20? W tamtym roku w wakacje jeździło co 20. I oczywiście po wakacjach to na 90% utrzymają sku%#$%#!!
  Żal patrzeć jak firma w przeciągu najbliższych kilku lat po prostu upadnie

 2. Ależ tak, ztm zawsze wszystko monitoruje, tylko jakoś od ładnych paru lat nie mogą dopatrzeć sie opóźnień chociażby na ul. Diamentowej. Przychodzi godzina 14, korek zaczyna sie przy elektromontażu,ale czasy miedzyprzystankowe 1 minuta, ale ztm wszystko monitoruje.

 3. A wypłacana będzie rekompensata za bilety okresowe, zakupione wcześniej przy innej obsadzie, bez informacji o tak radykalnych cięciach?
  Dziwne. Bilety kosztują tyle samo, a raz autobusy jeżdżą co 10-15 minut, a potem co 20-25 lub czasem wcale.

 4. Świetna wiadomość dla kierowców bolta! Znowu ztm robi na przekór ludziom, wiadomo że niestety to nie Kraków czy Trójmiasto, że komunikacja miejska jest 365 dni w roku porządna. Tak znam temat, tam masz autobus co parę chwil w niedziele, a u nas jeden autobus Ci ucieknie to stój na następny Bóg wie ile. Ba! na jesień znowu będzie podwyżka cen biletów, zobaczycie. Harmonogram tej firmy można przewidzieć na rok do przodu. Albo ci niedawni ankieterzy na przystankach, którzy nie byli adresowani do kierowców aut (bo nie chodzili oni po Litewskim czy po Saskim) czy rowerzystów, a jedynie do pasażerów, ponieważ tylko na przystankach się ich spotykało. To o jakiej chęci ograniczaniu korków mówimy w ogóle. Po co było tyle buspasów. Miasto irytacji. Dalej nie są w stanie pojąć, że nie każdy wyjeżdża na wakacje a nawet uczniowie w wakacje często mają codziennie potrzebę skorzystać z tego upadającego pseudozbiorkomu, bo a to jakieś zajęcia piłkarskie, a to dojechać do kolegi na drugi koniec miasta, czy nawet się przejechać do centrum czy coś. Ja się pytam, gdzie są te kursy sprzed laty obiecane do Łęcznej czy Nałęczowa, gdzie są te przegubowe piątki, bo ja do tej pory żadnej nie widziałem, dlaczego przystanki na Wyścigowej dalej stoją puste, dlaczego nadal na niektórych obleganych przystankach nie ma wyświetlaczy (np. 'Rondo Berbeckiego’, 'Park Bronowice’ w stronę Tatar) . Niedługo upały to znowu autobusy będą kursować z niedziałającą klimą albo puszczą na ulice hałaśliwe gierkowskie złomy i tak rok w rok. Propagandowo bredzą by się przesiadać do samochodów, jak ludzie się mają przesiąść do autobusów jak te autobusy to coraz rzadsze zjawisko na naszych ulicach, ale to już myślę że to już zostanie na stałe, bo wiele autobusów nadal stoi nieużytkowanych na zajezdniach a kierowcy zarabiają śmiesznie mało. Nie ma już ratunku dla tego miasta.

 5. No tak, bo przecież nawet MPK rządzą bombelki, ludzie, którzy na ich 500+ zarabiają nie muszą jeździć. Nie zapiominajmy, że konieczny jest ścisk w upalne dni w godzinach szczytu 😉 Ludzie przesiedli się na MPK bo paliwo drogie, zaraz wrócą do fur, bo już widza, że.MPK jak było synem tak jest dalej.

 6. Niestety, jest coraz gorzej! Już teraz trudno jest dostać się do domu w godzinach wieczornych a po zmianie rozkładów będzie gorzej niż na wsi zabitej deskami. Te „tłuste koty” jeżdżą prywatnymi limuzynami i taksówkami, na które większości mieszkańców, niestety, nie stać!
  Proszę wziąć pod uwagę realne potrzeby i ułożyć dobry rozkład azdy.
  Biedna Pasazer

 7. Ciekawe czy jak będzie rok szkolny to czy zostaną przywrócone poprzednie kursy autobusów. ZTM to totalna porażka, przejazdówki w Lublinie na same autobusy są droższe niż w Warszawie na tramwaje, autoubusy i metro razem wzięte. Bez dobrej komunikacji miejskiej miasto przestaje być miastem. Kiedyś 151 kursowało co 5 minut, teraz będzie kursować co 25? Z roku na rok co raz gorzej. Porażka. #MakeKomunikacjaWLublinieGreatAgain

 8. Nad Zalew powinna być także linia kursująca przez całą ulicę Jana Pawła II ( od Gęsiej).

 9. Potrzebne połączenie z Zalewem. Autobus kursujący przez całą ulicę Jana Pawła II

 10. Niech urzędnicy przez wakacje nie pobierają pensji łącznie z p.prezydentem miasta i to dopiero będzie oszczędność miejskiego budżetu. A jak mają dojechać do lekarza lub na zabiegi osoby starsze i niepełnosprawne? Pewnie tak samo jak slalomem między ścieżkami rowerowymi żeby dojść do przejścia lub przystanku. Brawo wybory już niedługo.

 11. No tak w końcu to tylko uczniowie jeżdżą autobusami. A co z tymi którzy jeżdżą do pracy i płacą 100%? Przestają pracować w wakacje 🤷‍♀️ 🤔

 12. I tak ta 2 jeździ co 25 minut w roku szkolnym więc wiele to nie zmieni XDDD

 13. Lublin to robi się taka ,, dziura,,, w innych miastach nie mają takich problemów, bo są dobrzy gospodarze i dbają o mieszkańców.
  U nas dba się o BOLT i UBER, ktoś dostaje odsyp czy co ?. Rano zamiast autobusami ludzie jeżdżą taksówkami to jak to rozumieć?.
  Linia nr 4 jeździ co godzinę – to po zmianach będzie co 2 gadz ha ha ha. Przecież uczniowie nie tylko do szkoły jeżdzą autobusami.
  W czasie wakacji też się przemieszczają autobusami na jakieś zajęcia rekreacyjne czy choćby na przykład do kolegi,
  Poza tym Ludzie uruchomią samochody, będzie SMOG i KORKI czy to oto chodzi. Czy w Lublinie nie ma ludzi którzy myślą.

 14. 34 z Placu Bychawskiego na Koncertową, kurs godzina 14:53 na rozkładzie, autobusu nie ma. Za to płacimy właśnie

 15. Miejmy nadzieję, że będzie to się wiązało z obniżką cen biletów. Nie zagwarantowanie przez przewoźnika dostatecznej liczby autobusów w godzinach porannych i uniemożliwieniem dojazdu pracowników do firm będzie skutkowało skargami a w przypadku utraty części pensji pozwami sądowymi( do czego zachęcam). Urzędnicy jako grupa społeczna żyjąca z podatków…zapomnieli o podstawowej zasadzie. Nie społeczeństwo jest dla nich…tylko oni dla społeczeństwa.

 16. Ja proponuję jeszcze podwyżkę cen biletów skoro już i tak zbliżamy się do granic absurdu.

 17. Nomad w Lublinie obniżka biletów? jak pisałem wczoraj, następna będzie na jesień, nawet ten ostatni baner na starówce zgodny z prawdą, że u nas się tylko betonuje… ile było zgłoszeń żeby tu nie robić tego, tutaj tego, to dla pieniędzy wszystko

 18. porażka
  gdzie my mieszkamy?????
  2 autobusy na godzinę?????
  czy układający ten rozkład myślą??????
  niedlugo mpk ztm upadnie i dobrze!!!!!! bo juz teraz ten system to średniowiecze
  do pracy ciezko dojechac
  ścisk
  smród !!!!!!
  tepota