Poszedł ze znajomymi do kina na film. Nie miał certyfikatu covidowego. „Nie sprzedano mi biletu”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Cinema City

Planujesz wybrać się na seans do kina? Upewnij się wcześniej, że na dany film nie został osiągnięty limit osób, bo tak jak jeden z naszych Czytelników, wrócisz do domu. Wszystko przez certyfikat covidowy, który jest weryfikowany przy zakupie biletu.

Nie masz certyfikatu covidowego? Obowiązuje Cię limit osób w kinie

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 15 grudnia 2021 r. w kinach nie można spożywać napojów ani posiłków w sali kinowej. Od tego dnia obowiązuje także nowy limit miejsc, które mogą zostać udostępnione w trakcie seansu – 30 proc. Jego zwiększenie jest możliwe tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Lublina, który planował się wybrać wraz ze znajomymi na dzisiejszy seans do kina Cinema City w centrum handlowym Plaza Lublin.

„Dziś pani sprzedająca popcorn poprosiła mnie o pokazanie tego rodzaju dokumentacji przed kupnem biletu. Chciałem kupić bilety na Spidermana. Film zaczynał się o 20:30. Oczywiście biletu mi nie sprzedano. Pani poinformowała mnie, że bilet można kupić tylko za „dobrowolnym okazaniem certyfikatu”. Moi przyjaciele, z którymi miałem tam iść kupili bilety wcześniej – byli zaszczepieni” – pisze pan Paweł*.

Na samej stronie kina możemy znaleźć informację, iż faktycznie, obecnie obowiązują dwie opcje biletów: bez limitów miejsc i miejsca limitowane. Takiej informacji oczywiście próżno szukać na głównej stronie kina. Informacje o obowiązujących limitach znajdujemy dopiero w trakcie zakupu biletu online. Kolejne informacje są w zakładce „COVID-19”.

„Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów został wprowadzony limit miejsc dostępnych do sprzedaży. W związku z tym udostępniliśmy w naszej sprzedaży bilety pod nazwą: „miejsca limitowane” (sprzedaż biletów jest dostępna dla każdego – do momentu wyczerpania aktualnie obowiązującego limitu w związku z COVID-19 na dzień dzisiejszy jest to 30%) oraz „bez limitów miejsc” (tylko dla osób deklarujących posiadanie certyfikatu COVID-19) ” – czytamy na stronie Cinema City.

Zobacz także: Pierwszy sklep w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni dostają paski i stoją w kolejce

Certyfikat do kontroli

„Przy bramce biletowej Klienci, którzy wybrali MIEJSCA BEZ LIMITÓW, o ile nie dotyczy ich wyłączenie dla dzieci do 13 roku życia i ich opiekunków, mogą zostać poproszeni przez pracowników kina o okazanie Paszportu covidowego, w celu weryfikacji obowiązujących limitów dostępnych miejsc – zgodnie z obowiązującym na dany dzień stanem prawnym. Taki certyfikat należy okazać wyłącznie do wglądu, bez podawania innych danych (np. imienia, nazwiska, daty urodzenia, PESEL, które należy zasłonić)” – informuje sieć Cinema City.

Certyfikaty covidowe w Multikinie

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się także multipleksów Multikino.

„Obecnie w naszych kinach obowiązuje limit miejsc na seansie filmowym. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. limit ten nie obowiązuje osób zaszczepionych i posiadających Unijny Certyfikat COVID. Jeżeli jesteś osobą zaszczepioną, poinformuj nas o tym. Osoby, które zadeklarują się jako zaszczepione, zobowiązują się do okazania Certyfikatu przed wejściem na seans” – czytamy na stronie Multikina.

Zobacz także: Kolejny sklep sprawdza certyfikaty covidowe. Zaszczepieni klienci z pierwszeństwem

* – imię zmienione.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tylko kino na tym straci, ich problem. Będą potem płakać, że nie zarabiają.

  2. Certyfikat a kino.. nie mieli prawa rzadac od czlowieka paszportu kowidowego. Nie ma ustawy na to! Widac ze kino to huje…co to za kino? Zaraz wam zrobimy reklame