Poszedł ze znajomymi do kina na film. Nie miał certyfikatu covidowego. „Nie sprzedano mi biletu”

cinema city 03
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Cinema City

Planujesz wybrać się na seans do kina? Upewnij się wcześniej, że na dany film nie został osiągnięty limit osób, bo tak jak jeden z naszych Czytelników, wrócisz do domu. Wszystko przez certyfikat covidowy, który jest weryfikowany przy zakupie biletu.

Nie masz certyfikatu covidowego? Obowiązuje Cię limit osób w kinie

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 15 grudnia 2021 r. w kinach nie można spożywać napojów ani posiłków w sali kinowej. Od tego dnia obowiązuje także nowy limit miejsc, które mogą zostać udostępnione w trakcie seansu – 30 proc. Jego zwiększenie jest możliwe tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Lublina, który planował się wybrać wraz ze znajomymi na dzisiejszy seans do kina Cinema City w centrum handlowym Plaza Lublin.

„Dziś pani sprzedająca popcorn poprosiła mnie o pokazanie tego rodzaju dokumentacji przed kupnem biletu. Chciałem kupić bilety na Spidermana. Film zaczynał się o 20:30. Oczywiście biletu mi nie sprzedano. Pani poinformowała mnie, że bilet można kupić tylko za „dobrowolnym okazaniem certyfikatu”. Moi przyjaciele, z którymi miałem tam iść kupili bilety wcześniej – byli zaszczepieni” – pisze pan Paweł*.

Na samej stronie kina możemy znaleźć informację, iż faktycznie, obecnie obowiązują dwie opcje biletów: bez limitów miejsc i miejsca limitowane. Takiej informacji oczywiście próżno szukać na głównej stronie kina. Informacje o obowiązujących limitach znajdujemy dopiero w trakcie zakupu biletu online. Kolejne informacje są w zakładce „COVID-19”.

„Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów został wprowadzony limit miejsc dostępnych do sprzedaży. W związku z tym udostępniliśmy w naszej sprzedaży bilety pod nazwą: „miejsca limitowane” (sprzedaż biletów jest dostępna dla każdego – do momentu wyczerpania aktualnie obowiązującego limitu w związku z COVID-19 na dzień dzisiejszy jest to 30%) oraz „bez limitów miejsc” (tylko dla osób deklarujących posiadanie certyfikatu COVID-19) ” – czytamy na stronie Cinema City.

Zobacz także: Pierwszy sklep w Lublinie zaczął sprawdzać certyfikaty covidowe. Niezaszczepieni dostają paski i stoją w kolejce

Certyfikat do kontroli

„Przy bramce biletowej Klienci, którzy wybrali MIEJSCA BEZ LIMITÓW, o ile nie dotyczy ich wyłączenie dla dzieci do 13 roku życia i ich opiekunków, mogą zostać poproszeni przez pracowników kina o okazanie Paszportu covidowego, w celu weryfikacji obowiązujących limitów dostępnych miejsc – zgodnie z obowiązującym na dany dzień stanem prawnym. Taki certyfikat należy okazać wyłącznie do wglądu, bez podawania innych danych (np. imienia, nazwiska, daty urodzenia, PESEL, które należy zasłonić)” – informuje sieć Cinema City.

Certyfikaty covidowe w Multikinie

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się także multipleksów Multikino.

„Obecnie w naszych kinach obowiązuje limit miejsc na seansie filmowym. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. limit ten nie obowiązuje osób zaszczepionych i posiadających Unijny Certyfikat COVID. Jeżeli jesteś osobą zaszczepioną, poinformuj nas o tym. Osoby, które zadeklarują się jako zaszczepione, zobowiązują się do okazania Certyfikatu przed wejściem na seans” – czytamy na stronie Multikina.

Zobacz także: Kolejny sklep sprawdza certyfikaty covidowe. Zaszczepieni klienci z pierwszeństwem

* – imię zmienione.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Certyfikat a kino.. nie mieli prawa rzadac od czlowieka paszportu kowidowego. Nie ma ustawy na to! Widac ze kino to huje…co to za kino? Zaraz wam zrobimy reklame

  2. Tylko kino na tym straci, ich problem. Będą potem płakać, że nie zarabiają.