Policjanci CBŚP rozbili gang handlujący bronią. Zatrzymano 7 osób

Zabezpieczona nielegalna broń
Zabezpieczona nielegalna broń | fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Zatrzymano 7 osób. W akcji brało udział ponad 100 funkcjonariuszy.

Akcja CBŚP wymierzona w rynek nielegalnego handlu bronią i amunicją

Akcja policjantów z lubelskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzona była pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Miała związek ze śledztwem prowadzonym w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją.

Zabezpieczona broń krótka
Zabezpieczona broń krótka | fot. CBŚP

Działania prowadzone były w zeszłym tygodniu na terenie ośmiu województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego. Wzięło w nich udział ponad 100 policjantów. Zorganizowano je tak, aby osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać.

Zabezpieczona broń | fot. CBŚP

W ramach tych działań przeszukano blisko 30 obiektów i zatrzymano 7 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 183 szt. broni palnej krótkiej, 103 szt. broni palnej długiej, 73 szt. elementów broni palnej (np. lufy, zamki, baskile), a także ok. 3 tys. sztuk amunicji różnego rodzaju, 2 granaty bojowe, pocisk artyleryjski i 200 zapalników do materiałów wybuchowych. Ponadto zabezpieczono 4 sztuki broni białej, w tym dwa ostrza ukryte w laskach.

Zabezpieczona amunicja | fot. CBŚP

Pięć osób trafiło do aresztu

Zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych, z czego 2 aresztowano warunkowo z możliwością zamiany na poręczenie majątkowe.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.