Plac zabaw w Ogrodzie Saskim zamknięty dla dzieci. „Młodzież przeskakuje przez ogrodzenie i robi, co chce”

Zamknięty plac zabaw w Ogrodzie Saskim
Zamknięty plac zabaw w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Ze względów bezpieczeństwa plac zabaw w Ogrodzie Saskim został wyłączony z użytku i zamknięty. Jedna z mieszkanek zwraca uwagę na młodzież, która przeskakuje przez ogrodzenie zamkniętego placu i robi w nim, co chce.

Popularny plac zabaw zamknięty

„Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego jest zamknięty plac zabaw w Ogrodzie Saskim. Na bramie zamieszczono kartkę z informacją, że zamknięty ze względu bezpieczeństwa. Plac zamknięty, dzieci małe płaczą przed zamkniętą bramą, natomiast siedzi tam młodzież, która przeskakuje i robi, co chcą. Czy ktoś to w ogóle kontroluje? Dlaczego małe dzieci nie mogą, a tacy starsi siedzą tam bez ograniczeń” – pyta jedna z mieszkanek Lublina.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, z prośbą o komentarz.

„W związku z prowadzonymi pracami pielęgnacyjnymi w drzewostanie, plac zabaw w Ogrodzie Saskim ze względów bezpieczeństwa został czasowo wyłączony z użytkowania. Prace realizowane są w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków oraz na podstawie opinii RDOŚ i polegają na zdjęciu posuszu, wykonaniu cięć sanitarnych i korekty korony” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Po zakończeniu prac pielęgnacyjnych plac zabaw ma zostać ponownie udostępniony mieszkańcom.

Aktualizacja

Prace przy zieleni się zakończyły, a plac zabaw powinien być otwarty w piątek rano.

Zdjęcia

Zamknięty plac zabaw w Ogrodzie Saskim
Zamknięty plac zabaw w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik
Pielęgnacja drzew w Ogrodzie Saskim
Pielęgnacja drzew w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.