Piesi korzystają już z nowego chodnika, a rowerzyści z drogi rowerowej. Nowe alejki w wąwozie Rury

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik w wąwozie Rury
Nowa ścieżka rowerowa i chodnik w wąwozie Rury | fot. Miasto Lublin

Ku końcowi zmierzają prace związane z budową nowych alejek w wąwozie Rury. Pojawiły się tu szerokie chodniki i droga rowerowa. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace porządkowe.

Nowe alejki w wąwozie Rury

Przebudową objęto ciąg komunikacyjny w całym wąwozie, od strefy street workout i placu zabaw w okolicy ogródków działkowych LSM, przez Aleję Miast Partnerskich aż do ul. Nadbystrzyckiej, czyli prawie 1500 m.

Powstała asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz chodnik z kostki o szerokości 2 m. Oba ciągi rozdziela pas, który zostanie obsiany trawą. Alejki uzupełnią ławki i kosze na odpady.

„Wykonawca finalizuje prace brukarskie i przy sprzyjających warunkach przystąpi do porządkowania terenu i rekultywacji trawników” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszt prac to ponad 3,2 mln zł.

Nowe alejki w wąwozie Rury
Nowe alejki w wąwozie Rury | fot. Miasto Lublin

Park Rury

Park Rury imienia urbanisty Romualda Dylewskiego, usytuowany w wąwozie pomiędzy osiedlami LSM (dzielnica Rury) a Czubami, zajmuje powierzchnię ponad 30 hektarów. Ma głównie charakter krajobrazowy, gdyż wyróżnia się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu.

Posiada liczne nasadzenia na skarpach wąwozu, łąki kwietne, wybieg dla psów i place zabaw. Znajduje się tu m.in. pomnik upamiętniający więźniów Zamku Lubelskiego oraz kamienie z nazwami miast partnerskich Lublina, stąd część wąwozu nosi nazwę Alei Miast Partnerskich.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.