Nowi żołnierze rozpoczęli służbę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

LBOT Przysięga
Majowa przysięga 2LBOT

24 maja 2024 roku na terenie jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie, 63 ochotników z Lubelszczyzny złożyło uroczystą przysięgę wojskową, rozpoczynając służbę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Uroczysta ceremonia

Na placu apelowym w koszarach zgromadzili się żołnierze, ich rodziny oraz dowódcy, aby uczestniczyć w ceremonii przysięgi. Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej. Dowódca 2 LBOT, płk Zbigniew Krzyszczuk, gratulował nowym żołnierzom wzorowej postawy i wyników podczas szkolenia, zwracając szczególną uwagę na mamy w mundurach z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

2LBOT
Uroczysta Przysięga

Niezwykła para: Jadwiga i Marcin

Wśród nowych żołnierzy wyróżnia się para – mama i syn, Jadwiga i Marcin z powiatu kraśnickiego. Jadwiga, na co dzień opiekun medyczny, została radiotelefonistą, a Marcin, licealista z klasy mundurowej, będzie szkolić się na strzelca wyborowego-zwiadowcę.

Jadwiga:

„Zawsze ciągnęło mnie do wojska. WOT daje możliwości kobietom, osobom pracującym czy uczącym się. Jestem pozytywnie zaskoczona szkoleniem.”

Marcin:

„Moi koledzy i nauczyciele są w WOT, więc postanowiłem spróbować i nie żałuję. Po maturze chciałbym kontynuować naukę na uczelni wojskowej.”

Majowa Przysięga
Przysięga 2LBOT

Dołącz do WOT

Jeśli chcesz uczestniczyć w ciekawych szkoleniach wojskowych, zdobyć nowe umiejętności i mieć realny wpływ na bezpieczeństwo swojego regionu, dołącz do 2 Lubelskiej Brygady OT. Najbliższe szkolenia podstawowe odbędą się w terminach: 5-20 lipca, 9-24 sierpnia oraz 13-28 września. Zgłoszenia przyjmowane są w Wojskowych Centrach Rekrutacji oraz przez rekruterów 2 LBOT.

2LBOT
Żołnierze na tle flagi Polski
Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej
Żołnierze i ich bliscy. Przysięga 2LBOT
2LBOT przysięga
2LBOT, uroczysta przysięga
LBOT Przysięga
Uroczysta przysięga 2LBOT

Czy kiedykolwiek rozważałeś dołączenie do Wojsk Obrony Terytorialnej? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.