Nauczycielka grozi uczniom wyrzuceniem z zajęć zdalnych. „Błyskawica to symbol szatana”

IMG 9015
Protest w obronie praw kobiet w Lublinie, 25 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Jedna z nauczycielek Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku uprzedza, że każdy uczeń, który będzie używał symboli obecnych protestów (błyskawicy), zostanie wyrzucony ze zdalnych lekcji.

O sprawie zastraszania uczniów zostaliśmy powiadomieni przez ucznia Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku. Chodzi o nauczycielkę o inicjałach M.W., która jest wychowawcą jednej z klas oraz uczy przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Nauczycielka miała wysyłać uczniom wiadomości odnoszące się do ostatnich wydarzeń, które mają miejsce w całej Polsce, również w Kraśniku. Nauczycielka odniosła się wprost do protestów i demonstracji organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Poniżej przedstawiamy treści wiadomości, które otrzymali uczniowie ZDZ w Kraśniku. Jeśli jesteś uczniem tej szkoły i otrzymałeś taką wiadomość, to prosimy o kontakt z naszą redakcją pod adresem [email protected] (zapewniamy anonimowość).

Treści wiadomości nauczycielki do uczniów (pisownia oryginalna)

„Po namyśle postanowiłam do Was napisać. Od kilku dni przeżywam ogromny smutek, patrząc na nienawiść i szaleństwo ludzi. Mnie boli bardzo, że moje dzieci, które mi dano na 4 lata i za które was uważam i czuję się odpowiedzialna, tak łatwo i niefrasobliwie chcą uczestniczyć w awanturach, a może nawet w napadach na innych ludzi, kościołach. Gdzie was instynkt samozachowawczy, nie rozróżniacie dobra od zła, prawy od kłamstwa i piękna od brzydoty? Kto Wam imponuje? Ludzie, którzy nawołują do zabijania, nienawiści, propagandy? Gdy zrobicie sobie szkodę na duszy, gdy zniszczycie sobie życie, to kto wam pomoże? Radna, poseł, ojciec, matka?

Wiem, że przyjmujecie niektórzy z was ikonki z błyskawicą. Nie macie świadomości, co ma oznaczać ten przekaz? To was nie usprawiedliwia, czy to masz na masce, czy koszulce, czy na facebooku. Błyskawicę nosili esesmani – zabójcy hitlerowcy w obozach koncentracyjnych, funkcjonariusze Gestapo, włoscy faszyści i Ukraińcy palący Warszawę po Powstaniu Warszawskim. Mordowali i gwałcili kobiety od dziecka po staruszki w ruinach Warszawy. Ktoś, kto ten znak dla protestów wymyślił, miał jeden cel: żeby szerzyło się zło, żeby młodzi ludzie oddawali się na usługi zła. Błyskawica to symbol szatana. Niektórzy z was więc demonstrują, że chcą mu służyć? Bo czym jest udział w protestach, które nawołują do niszczenia kościołów? Domy ludzi wierzących też będzie można napadać? Zawsze was namawiałam do aktywności społecznej, ale nie można w taki zdziczały sposób wyrażać swoich innych przekonań. Dzisiaj moje uczucia religijne są obrażone, moje serce pęka, że młodzi ludzie, na których mi tak zależy, nie stoją po stronie piękna i dobra, ale chcą demonstrować przywiązanie do zła.

Każdy, kto będzie prowokował w czasie lekcji zdalnych nieodpowiedzialną symboliką, zostanie z tych zajęć wyrzucony. Mam nadzieję, że napisze do mnie choć jedna osoba, która nie utożsamia się z błyskawicą.”

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin. Dyrektor liceum ostrzega: Uczniowie biorący udział w protestach zostaną skreśleni z listy

123114594 2136344469833157 3816473509393035869 n
Treść wiadomości nauczycielki do uczniów ZDZ w Kraśniku
123019072 2136345129833091 5388204231291330224 n
Treść wiadomości nauczycielki do uczniów ZDZ w Kraśniku
123011946 2136345299833074 1346082321052572692 n
Treść wiadomości nauczycielki do uczniów ZDZ w Kraśniku
123025526 2136345509833053 7048703741914686394 n
Treść wiadomości nauczycielki do uczniów ZDZ w Kraśniku
Treść wiadomości nauczycielki do uczniów ZDZ w Kraśniku

23 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. I takie to oto odpady społeczne edukują nasze dzieci. Pani pokazuje elementarne braki w wykształceniu. Ja rozumiem, że od nauczyciela od lepienia pierogów nie wymaga się znajomości historii czy teologii, ale do cholery, niech nie wypowiada się na tematy o jakich nie ma bladego pojęcia, a już napewno nie powinna być wychowawcą klasy.

 2. Bardzo rozsądna nauczycielka.
  Młodzież niech się wreszcie weźmie za naukę, a nie bierze udział w awanturach politycznych.
  Najpierw niech osiągnie jakiś poziom i wiedzę.
  Co to za temat dla nich, aborcja?
  A gdyby ich tak rodzice unicestwił bo lekarz by się pomylił w diagnostyce?
  Tacy młodzi ludzie pojęcia o życiu nie mają i wiedzy jeszcze mniej, zero kultury i empatii.
  Sami padną ofiarą swojej arogancji!!!

 3. za jej brak wiedzy należy tę nauczycielkę zwolnić nie tylko z zajęć zdalnych ale całkiem ze szkoły

 4. Dobrze napisała ta nauczycielka. Ciekawe ilu z tych protestujących jest wierząca, obchodzi Wielkanoc? Jezus nauczał że każde życie jest cudem i powinniśmy podjąć niesienia krzyża, na co dzień, nawet jeśli byłoby to dziecko nieileczlnie chore. Ma prawo do życia! Kobiety nie zabijajcie te dzieci, oddajcie do adopcji, do instytucji które zaopiekują się takimi dziećmi ale nie zabijajcie, tylko dlatego że będzie chore. Nie tego uczy nasza religia. Pamiętacie naszego Papieża, on też nie był za aborcją chorych dzieci. Opamiętajcie się.

 5. Napisała elegancko bez wyzwisk i bez agresji prosząc o rozumienie poglądów dlaczego tylko jedna strona tego sporu ma mieć prawo do opinii a druga do zaciskania zębów i slucahnai okrzyków tak wulgarnych ze nikt normalny za tym być nie może. Mierzi was klasa sama w sobie bo nie macie za grosz tolerancji o którą rzekomo walczycie

 6. Jezus dał ludziom wolną wolę i umiejętność rozpoznawania dobra od zła. Więc dlaczego ktoś chce komuś narzucać co jest dobre i złe i nie daje samemu podejmować decyzji, z którymi ten człowiek zostanie całe życie? Gdzie wasza wiara w słuszność decyzji Boga?

 7. Co ona ma do §-manów. Tak zgadzam się nosili oni pioruny, bo sama jestem Hitlerowcem (Nazistą). I również nie toleruję aborcji, jak ta kobieta. Popieram ją. I tak te protesty nic nie dadzą, poczekajmy do weekendu, aż będzie „mordobicie” i dopiero będzie zabawa. Wszystkie te aborcyjne „Julki” będą błagać o wybaczenie, jak coś im się stanie, to ich wina. Połowa protestujących nawet za tym nie jest, ludzie to robią, bo to jest modne.
  A teraz wyobraźcie sobie, że piszę to Nazistowska 12-latka.
  Życzę miłego dnia.

 8. Wysyłam Panią po syrop na kaszel, bo na brak rozumu lub wysyp głupoty z Pani głowy lekarstwa nie ma.

 9. Dzieciaki, zablokujcie ją lub wyciszcie na zajęciach online ( chyba że wcześniej zrobi to w ustawieniach, a sądząc po wpisie to raczej nie umie tego zrobić). Osobiste zdanie nie nadaje się na lekcję.

 10. Popieram w zupelnosci to, co napisala Nauczycielka z Krasnika. Brawo! Kazdy ma prawo do swojego zdania, a Pani robi to w sposob z klasa. Mam na mysli tekst skierowany do mlodziezy. Warto rozmawiac dalej z mlodym czlowiekiem, podawac swoje argumenty, angazowac uczniow w rozne szczytne cele, ksztalcic w nich poczucie bezpieczenstwa, wyrazania wlasnych madrych decyzji. Jesli chodzi o wylaczanie ich z zajec, to warto przemyslec. Niestety nie ma na swiecie czlowieka, ktory kazdego przekona, ale starac sie warto.
  Paweł

 11. To P.O za tym stoi i Lewica.. Plandemia zeby wam sprzedac szczepionke za wrzystkie koszty nawet jak ma panstwo byc w ruinie.. to jest zbrodnia wobec nas ..