Narodowy Spis Powszechny. Lublin szuka rachmistrzów. Ile można zarobić?

ankieta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Trwa uzupełniający nabór rachmistrzów na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego w Lublinie. Zgłaszać się można do 13 sierpnia.

Nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów

Urząd Miasta Lublin ogłosił nabór uzupełniający na 47 rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina. Osoby zainteresowane mają czas na złożenie dokumentów do 13 sierpnia. Dokumenty można złożyć:

* osobiście w Urzędzie Miasta Lublin w Biurze Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, w dni robocze w godzinach 7.45-15.15,

* przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin,

* elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Kto może zostać rachmistrzem?

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, posługująca się językiem polskim w mowie i piśmie, która posiada wykształcenie co najmniej średnie i cieszy się dobrą opinią.

Każdy kandydat musi też przejść jednodniowe szkolenie w części teoretycznej oraz praktycznej (w trybie online), zakończone zdanym egzaminem (minimum 60 proc. poprawnych odpowiedzi).

Ile zarabia rachmistrz?

Rachmistrzowi spisowemu przysługuje wynagrodzenie w wysokości iloczynu stawki wynoszącej 6 zł brutto i liczby przeprowadzonych wywiadów z osobami fizycznymi objętymi spisem powszechnym.

Narodowy Spis Powszechny 2021 (NSP) jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września 2021 r. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

Do przeprowadzenia badania niezbędni są rachmistrzowie spisowi, którzy będą pozyskiwać dane bezpośrednio od mieszkańców lub telefonicznie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.