Narodowy Spis Powszechny. Lublin szuka rachmistrzów. Ile można zarobić?

ankieta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Trwa uzupełniający nabór rachmistrzów na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego w Lublinie. Zgłaszać się można do 13 sierpnia.

Nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów

Urząd Miasta Lublin ogłosił nabór uzupełniający na 47 rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina. Osoby zainteresowane mają czas na złożenie dokumentów do 13 sierpnia. Dokumenty można złożyć:

* osobiście w Urzędzie Miasta Lublin w Biurze Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, w dni robocze w godzinach 7.45-15.15,

* przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin,

* elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Kto może zostać rachmistrzem?

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, posługująca się językiem polskim w mowie i piśmie, która posiada wykształcenie co najmniej średnie i cieszy się dobrą opinią.

Każdy kandydat musi też przejść jednodniowe szkolenie w części teoretycznej oraz praktycznej (w trybie online), zakończone zdanym egzaminem (minimum 60 proc. poprawnych odpowiedzi).

Ile zarabia rachmistrz?

Rachmistrzowi spisowemu przysługuje wynagrodzenie w wysokości iloczynu stawki wynoszącej 6 zł brutto i liczby przeprowadzonych wywiadów z osobami fizycznymi objętymi spisem powszechnym.

Narodowy Spis Powszechny 2021 (NSP) jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września 2021 r. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

Do przeprowadzenia badania niezbędni są rachmistrzowie spisowi, którzy będą pozyskiwać dane bezpośrednio od mieszkańców lub telefonicznie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.