Na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej trwa montaż sceny, a teren został ogrodzony. Start koncertów w piątek

Montaż sceny na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej - Juwenalia 2024
Montaż sceny na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej - Juwenalia 2024 | fot. Dominik Wąsik

Na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej trwa montaż sceny, a teren całego terenu uczelni został ogrodzony barierkami. W piątek w Lublinie startują Juwenalia i potrwają do soboty Sprawdziliśmy, jakie koncerty tu się odbędą.

Przygotowania do Juwenaliów

Z początkiem tygodnia rozpoczęły się przygotowania do Juwenaliów Politechniki Lubelskiej, które odbędą się na terenach zielonych przy ul. Nadbystrzyckiej. Tam organizatorzy przewidzieli koncerty zaproszonych artystów i zespołów. Właśnie trwa montaż sceny, a teren całej uczelni został już ogrodzony barierkami. Na terenie imprezy stoją już też namioty Perły, w których będzie można kupić piwo.

Namiot z rollbarami Perły
Namiot z rollbarami Perły | fot. Dominik Wąsik

Organizatorzy imprezy spodziewają się każdego dnia Juwenaliów frekwencji ok. 15 tys. osób. W piątek 10 maja dla publiczności wystąpią: Błąd Średniokwadratowy, Polska Wersja, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, Szpaku i White 2115, a w sobotę 11 maja: Antyrefleks, Paluch, Otsochodzi, Lady Pank i PRO8L3M. Godzinowy rozkład koncertów poniżej.

TU: Od piątku Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024. Znamy godzinową rozpiskę koncertów

Jak wejść na teren imprezy?

W tym roku organizatorzy Juwenaliów postanowili wyciągnąć wnioski z ubiegłorocznej imprezy i zmienili organizację ruchu pieszego. Wszystko po to, by ułatwić wejście i wyjście z terenu imprezy. Lokalizacja wejść na teren koncertów różni się w zależności od posiadanej wejściówki: karnetu lub biletu jednodniowego.

Na tereny zielone Politechniki Lubelskiej można się dostać dwoma wejściami (mapka orientacyjna poniżej). Wejście B (ul. Wapienna) jest dla posiadaczy biletów jednodniowych, natomiast do wejścia K (od ul. Nadbystrzyckiej) powinni kierować się posiadacze karnetów. Opuścić teren imprezy można od ul. Wapiennej (pierwsza brama wjazdowa na parking), jak również od ul. Nadbystrzyckiej.

Zobacz także: Juwenalia 2024 w Lublinie. Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po zakończonych koncertach

Organizatorzy przypominają, że posiadacze karnetów muszą je wymienić na opaski umożliwiające wejście na teren imprezy. Punkt wymiany znajduje się na parkingu obok Domu Studenta nr 1 naprzeciwko Klubu Studenckiego KAZIK.

Organizacja ruchu pieszego - Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024
Organizacja ruchu pieszego – Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024 | materiały organizatora

Zamknięta ulica

Zarząd Dróg i Mostów przypomina, iż w dniach 10-11 maja (piątek – sobota) nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka ul. Wapiennej, od ul. Nadbystrzyckiej do skrzyżowania przy ul. Wapiennej 17 oraz wprowadzony zostanie tam zakaz zatrzymywania się. Na miejscu będzie patrol Straży Miejskiej, który będzie pilnować przestrzegania obecnej organizacji ruchu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.