Miejsca w okolicach Lublina, w których możesz napić się wody prosto ze źródła

źródło woda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Marek Matuszewski, flickr.com

Mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z kilku naturalnych źródełek wody wypływającej z głębi ziemi. Źródła z pitną wodą znajdują się w bliskiej okolicy miasta. Materiał będzie aktualizowany.

Źródełka z pitną wodą w okolicy Lublina

Krystalicznie czysta i orzeźwiająca woda z lokalnych źródeł. Gdzie w okolicy Lublina znajdują się naturalne źródełka z pitną wodą? W przygotowaniu tej listy pomogli nam nasi czytelnicy.

Jeśli wiesz o źródełku, które nie znalazło się na naszej liście, daj nam znać w komentarzu pod artykułem, podając informacje o dokładnej lokalizacji źródła i jego nazwie.

Źródło Motyczanka

Lokalizacja: Motycz

Wartości wody: sód 4,638 mg/l, magnez 10,6 mg/l, potas < 1,00, wapń 67,9 mg/l, suma kationów 4,45 mmol/l, suma anionów 4,44 mmol/l, wodorowęglany 165 mg/l, chlorki 24,9 mg/l, siarczany 31,9 mg/l, fluorki 0,17 mg/l

Jak dojechać?

Źródło Dys

Lokalizacja: Dys

Jak dojechać?

Źródło Baszki – źródełko św. Amandy

Lokalizacja: Baszki / Łagiewniki / Ciecierzyn

Jak dojechać?

Źródło w Turce

Lokalizacja: Osiedle Borek, Turka

Jak dojechać? Z informacji przekazanych przez mieszkańców wynika, że za sklepem Biedronka znajduje się kapliczka, przy której zlokalizowane jest źródełko.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.