Miejsca w okolicach Lublina, w których możesz napić się wody prosto ze źródła

źródło woda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Marek Matuszewski, flickr.com

Mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z kilku naturalnych źródełek wody wypływającej z głębi ziemi. Źródła z pitną wodą znajdują się w bliskiej okolicy miasta. Materiał będzie aktualizowany.

Źródełka z pitną wodą w okolicy Lublina

Krystalicznie czysta i orzeźwiająca woda z lokalnych źródeł. Gdzie w okolicy Lublina znajdują się naturalne źródełka z pitną wodą? W przygotowaniu tej listy pomogli nam nasi czytelnicy.

Jeśli wiesz o źródełku, które nie znalazło się na naszej liście, daj nam znać w komentarzu pod artykułem, podając informacje o dokładnej lokalizacji źródła i jego nazwie.

Źródło Motyczanka

Lokalizacja: Motycz

Wartości wody: sód 4,638 mg/l, magnez 10,6 mg/l, potas < 1,00, wapń 67,9 mg/l, suma kationów 4,45 mmol/l, suma anionów 4,44 mmol/l, wodorowęglany 165 mg/l, chlorki 24,9 mg/l, siarczany 31,9 mg/l, fluorki 0,17 mg/l

Jak dojechać?

Źródło Dys

Lokalizacja: Dys

Jak dojechać?

Źródło Baszki – źródełko św. Amandy

Lokalizacja: Baszki / Łagiewniki / Ciecierzyn

Jak dojechać?

Źródło w Turce

Lokalizacja: Osiedle Borek, Turka

Jak dojechać? Z informacji przekazanych przez mieszkańców wynika, że za sklepem Biedronka znajduje się kapliczka, przy której zlokalizowane jest źródełko.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.