Lublin wolny od 5G? Do Rady Miasta wpłynęła petycja „o ochronę mieszkańców przed elektroskażeniami”

Orange Polska i Nokia uruchomili w Lublinie testową sieć 5G
Orange Polska i Nokia uruchomili w Lublinie testową sieć 5G | materiały prasowe

Do Rady Miasta Lublin wpłynęła petycja dotycząca „ochrony mieszkańców przed elektroskażeniami”. Nad petycją pochylą się miejscy radni na najbliższej sesji.

Technologia 5G wzbudza niepokój wśród części Polaków. Jej przeciwnicy zwykle podnoszą, że technologia jest szkodliwa dla zdrowia i życia, szczególnie dzieci. Tak było w przypadku Kraśnika, gdy podczas wrześniowej sesji Rady Miasta radni zagłosowali za przyjęciem petycji koalicji Polska Wolna od 5G: Kraśnik może zostać „strefą wolną” od 5G i Wi-Fi w szkołach. Radni poparli uchwałę

Kraśniccy radni jednak szybko się zorientowali, że postąpili pochopnie i po tygodniu od przyjęcia uchwały uchylili ją. Było to spowodowane falą hejtu, który wylał się na radnych i samych mieszkańców Kraśnika: Internauci śmieją się z Kraśnika i strefy wolnej od 5G i WiFi w szkołach. Burmistrz zaprzecza

Czy Lublin będzie anty-5G?

Do Rady Miasta w Lublinie wpłynęła petycja, które autorzy wnioskują, aby miejski samorząd podjął zdecydowanie działania nad wdrożeniem przepisów, które „wprowadzą obowiązek bieżącego badania wpływu technologii 5G na zdrowie mieszkańców”.

Poniżej publikujemy treść petycji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak siecieć G5 bedzie działać tak jak LTE w niektórych częściach Lublina że trzeba latać z telefonem po domu czy ulicy. To szkoda zachodu.