Uczniowie „Zamoya” nie dostali świadectw. „Tym gestem nauczymy Was, że trzeba być konsekwentnym”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uczniowie III klasy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie nie otrzymali w piątek świadectw ukończenia roku, w przeciwieństwie do ich rówieśników z innych szkół.

Zgodnie z decyzją Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, od soboty 27 kwietnia strajk nauczycieli został zawieszony. Jak wyjaśnił szef ZNP, ta decyzja została podyktowana dobrem maturzystów, którzy od 6 maja rozpoczynają egzamin dojrzałości.

Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my” – mówi Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP.

Czytaj więcej: Nauczyciele zawieszają strajk. Chcą zapewnić uczniom warunki do ukończenia roku

Uczniowie „Zamoya” bez świadectw

W piątek pisaliśmy o maturzystach z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie, którzy nie mieli zakończenia roku szkolnego. Wszystko przez strajkujących nauczycieli, którzy nie pojawili się w szkole i nie przystąpili do podjęcia uchwały o ukończeniu szkoły przez uczniów.

W czwartek, 25 kwietnia dyrekcja zamieściła komunikat na stronie szkoły, w którym poinformowała uczniów, że zakończenie roku zastało przełożone z piątku na poniedziałek 29 kwietnia. Poniżej publikujemy treść komunikatu:

W związku z niemożliwością podjęcia uchwały przez Radę Pedagogiczną II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, zakończenie roku szkolnego klas III odbędzie się 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), o godz. 16.00

Czytaj więcej: W tej szkole maturzyści nie mieli dzisiaj zakończenia roku

„Tym gestem nauczymy Was, że trzeba być konsekwentnym”

W sobotę na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość od oburzonego ucznia III klasy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie.

Nauczyciele naszej szkoły postanowili wysłać „list” przez dziennik elektroniczny do nas oraz naszych rodziców tłumaczący całą sprawę. Znajduje się w nim bardzo skandaliczny fragment, który jest nie na miejscu: „Być może trudna była do przyjęcia nasza decyzja o nieklasyfikowaniu przez radę pedagogiczną, ale mieliśmy świadomość, że tym gestem nauczymy Was, że trzeba być konsekwentnym, wiernym własnym ideom i wartościom i że będzie to lekcja obywatelskiej postawy. Wiemy, że przesunięcie terminu odbioru świadectw mogło w Was wzbudzić poczucie niepokoju i niezadowolenia, ale wiedzieliśmy, że nie odbierzemy Wam możliwości przystąpienia do matury„” – pisze jeden z uczniów klasy.

„Nauczyciele chcieli nas uczyć obywatelskiej postawy oraz bycia konsekwentnym naszym kosztem poprzez traktowanie nas jako swoich własnych zakładników, podczas gdy my cały czas martwiliśmy się o to, czy będziemy mogli w tym roku przystąpić do egzaminu maturalnego. Nie mają prawa „uczyć” nas w taki sposób!” – dodaje uczeń.

Poniżej przedstawiamy całą treść wiadomości nauczycieli „Zamoya”, która została nam przesłana przez jednego z uczniów.

„Szanowni Państwo.

Na Naszych oczach dynamicznie rozgrywa się historia. My nauczyciele i Wy uczniowie jesteśmy jej uczestnikami.

Pragniemy powiedzieć Wam kilka słów o strajku. Podjęliśmy tę decyzję, choć nie była ona łatwa. Jednym z głównych i najbardziej nagłośnionych postulatów strajkowych była poprawa warunków wynagrodzenia nauczycieli i pracowników sektora oświaty, ale nie był to jedyny powód akcji protestacyjnej. Zależy nam na tym, żebyście mieli tego świadomość. Nam chodzi o taką reformę oświaty, która uwzględni potrzeby odnajdowania się młodego człowieka we współczesnym świecie. Wykazujemy tym samym troskę o przyszłość edukacji  i przyszły kształt szkoły. Historia pokazuje, że państwo dobrze funkcjonuje wtedy, gdy w dobrej kondycji jest edukacja i wychowanie. A to właśnie nie jest możliwe bez dobrej, właściwej pozycji nauczyciela w społeczeństwie.

Mamy poczucie, że nasz zawód jest deprecjonowany, negatywnie oceniany i nie jest doceniany nasz wysiłek oraz zaangażowanie w pracę. Z szacunku dla samych siebie i w poczuciu konieczności bronienia naszej godności podjęliśmy i kontynuowaliśmy akcję protestacyjną. Pracujemy najlepiej jak potrafimy, z pasją i zaangażowaniem, jesteśmy nauczycielami bo chcieliśmy i chcemy nimi być. Zamoy ma taką historię walki o wartości, które zobowiązują nas do bycia ludźmi kompetentnymi i konsekwentnymi, świadomymi swoich decyzji.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie, które otrzymaliśmy od wielu uczniów i rodziców, emerytowanych nauczycieli i absolwentów. Wszyscy jesteśmy członkami tej samej społeczności i wszystkim nam zależy na dobru naszej szkoły, ZAMOYA.

Życzymy Państwu powodzenia na egzaminach maturalnych.

Wasze dobro zawsze leży nam na sercu.

Nauczyciele Zamoya”

64 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Obrzydliwe, taka postawa nauczycieli to moralne zero, banda pazernych i interesownych manipulantów, a uczenia się konsekwencji to te miernoty powinny doświadczyć na sali sądowej za swój zmanierowany teatrzyk.

 2. I tak to jest właśnie w socjalizmie. Każdy się czegoś wiecznie domaga. Byłyby szkoły prywatne, byłby spokój.

 3. Ci co się tu wypowiadają … w większości masakra 😀 Waszym nauczycielom obecnym i przyszłym wyraźnie coś nie wyszło … chociaż wygląda to na z góry wiadomą porażkę… z pustego i Salomon nie naleje … tym którzy Was jeszcze będą edukować w przyszłości współczuję … chociaż za taką kasę kto by się z Wami chciał męczyć … i zidiocenie społeczeństwa postępuje … BRAWA DLA NAUCZYCIELI ZAMOYA – mają JAJA gdy wokół same konformistyczne pacynki !

 4. Proponuję zrobić taką ankietę-referendum wśród UCZNIÓW: Kogo wywalić, kogo zostawić bez podwyżki, a komu ją dać, bo na pewno jest w tej szkole kilku nauczycieli, którzy powinni troszkę więcej zarabiać. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, ale również głos uczniów się liczy!

 5. Biedne głodowe nauczyciele. Dostają 3600 zł za 18 h pracy tygodniowo i jeszcze im źle. Jak mi praca nie pasuje to zmieniam pracodawcę. A jak dowiedziałem że w zawodzie więcej nie zarobię to otworzyłem własną firmę. Nie żeruje na sąsiadach.

 6. Swoją konsekwencje najlepiej mogliby nauczyciele okazać nie przyjmując podwyżek które teraz dostali. Powinni konsekwentnie stać na stanowisku że to jest żenująco mało i nie zgadzają się pobierać tych pieniędzy i chcą zostać przy stawkach sprzed strajku. TO BY BYLO KONSEKWENTNE.

 7. A taka Anna krytykuje nauczycieli, a w dwóch zdaniach zrobiła 2 kardynalne błędy ortograficzne! Żenujące!

 8. Myślę, że powinni dalej uczyć czym jest ta ich konsekwencja ale w sądach cywilnych, gdy będą im wytaczane pozwy przez rodziców poszkodowanych uczniów. Poza tym skoro mamy obowiązek szkolny do 18-go roku życia, zapisany w konstytucji i gdy uczeń się od niego uchyla może być on wyegzekwowany przez organa ścigania, to chyba to samo powinno być w przypadku nauczycieli, którzy łamią konstytucję. Mogliby sobie teraz podetrzeć 4-litery tymi koszulkami, które nie tak dawno wszędzie nosili.

 9. Może nauczyciele z tzw. topowych szkół przyznaliby się ile biorą za godzinę korepetycji, bo stawki są naprawdę porażające. Poza tym chyba żaden z nauczycieli oficjalnie nie prowdzi działalności a więc nie rozlicza tego przychodu. Dlaczego o tym się nie mówi?

 10. ZS 12 LUBLIN . STRAJK ZAKOŃCZONY. CZAS ZACZĄĆ MAJÓWKĘ 2019 . NO I ZACZĘŁY SIĘ OD PONIEDZIAŁKU ZASTĘPSTWA. …..REWELACJA……

 11. Żądam zmiany w systemie oświaty. Niech powstają szkoły prywatne i niepubliczne!
  Gdybym miała szkołę-zatrudnilabym nauczycieli z Zamoja za konsekwencję i wytrwałość w przeciwnosciach.
  Przykre, że tak zmarnotrawiono ten strajk. Nauczyciele bardzo się niestety do tego dołożyli.. A z ZNP wszyscy powinni wystąpić

 12. 30 lat temu szkoła ta była awangarda w Lublinie teraz za sprawą nauczycieli może nawet mułu zabraknąć.

 13. I tak nauczyciele kompromitują się na oczach milionów osób. W d… się poprzewracało.

 14. Dziękuję. Dziękuję i jeszcze raz dziękuję nauczycielom z Zamoja. Dzięki Wam wierzę, że moje wnuki nie będą kształceni przez nieudaczników z pod znaku PiS i nie dadzą sobie zrobić wody z mózgu przez ich popleczników w sutannach. Nie dajcie się. Kiedyś rozliczymy tych którzy psują nasz kraj.

 15. Jestem abswolentka II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego i jest mi wstyd za nauczycieli, ktorzy nie dopuścili swoich uczniow do matury. Zwazywszy na chlubna historie szkoly. Szanowni Panstwo nie zaslugujecie na przynaleznosc do Rady Pedagogicznej Zamoya

 16. Rodzice dajcie teraz lekcję konsekwencji nauczycielom. Nie wpuścić dziadostwa do szkół! Niech na nowo podpiszą umowy, że chcą pracować. Utrzymywani są z naszych podatków. Rady rodziców do działania!!

 17. Tegoroczni absolwenci powinni napluć w twarz swoim belfrą… Bo użyli słabszych jako tarczy ochronnej, nigdy w przeszłości nie było takiej sytuacji, żeby nauczyciele dla osiągnięcia kożyści majątkowych posuneli się do przemocy psychicznej i szantażu!!!!

 18. Skoro nauczycielom jest tak źle , czemu nie przestaną uczyć w szkołach państwowych i nie założą własnych biznesów . Skoro tak wszyscy chętnie protestują niech zbierze się parę osób i otworzą firmę z korepetycjmi. Pracowali by tyle godzin ile chcieli , stawki mogą sobie ustawić takie jakie ich zadowalają ?

 19. Apeluję do wszystkich krzykaczy, żeby nie uogólniać i nie kojarzyć społeczeństwa nauczycielskiego z pojedynczymi chwastami.

  Jeśli chodzi o płacę to uważam, że należy im się więcej. Nie mają szukać pracy na kasie w biedronce, bo są potrzebni w szkołach. Wyobraźcie sobie sytuację w której kończycie studia, macie wykształcenie wyższe, a zarabiacie mniej niż pierwsza lepsza osoba która się zgłosiła do pracy na kasie bez jakichkolwiek kwalifikacji.

  Argument, że pracują za mało też jest wyssany z palca. Poza normowanymi godzinami pracy wielu nauczycieli poświęca swój wolny czas, żeby dzieci zainteresować, ukształtować i ukierunkować na przyszłość. Wyobrażacie sobie, żeby nauczyciel nie sprawdzał kartkówek, nie pilnował dzieci na wycieczkach, itp? Bo nieraz nauczyciel musi wyjechac na tydzien na wycieczkę z grupą dzieci i cały dzień z nimi pracować (jak ktoś mi powie, że to wyjazdy rekreacyjne to chyba nigdy nie pilnował dziecka, a co dopiero 20-30 dzieci).

  Jak chcemy, żeby nauczyciel miał 40h pracy tygodniowo to zapomnijmy o jakichkolwiek sprawdzianach, wycieczkach czy kółkach zainteresowań. Oni odklepią swoje 40h i będą mieli reszte spraw w głebokim poważaniu. Bez sprawdzianów i zadań domowych, dzieci nie będą miały żadnej motywacji, żeby uczyć się na własną rękę, a kto im to sprawdzi po pracy?

  Wszyscy co pracują w prywatnych firmach zapominają, że albo nie muszą się niczym przejmować po pracy albo mają jakąś możliwość rozwoju zawodowego przy odpowiednio wysokim nakładzie pracy. Nauczyciel niezależnie od tego jak pracuje nie ma takich przywilejów (nie mowie o stopniach nauczycielskich, bo to wymaga dodatkowych studiów podyplomowych, samą pracą nic nie dostaną), a i tak musi swój wolny czas w domu poświęcać uczniom.

  Oczywiście każdy ma prawo być oburzonym takimi zachowaniami (sam uważam, że to jest niedopuszczalne zachowanie tych konkretnych nauczycieli), ale większość nauczycieli dba o swoich uczniów i należy im się szacunek.

 20. Nauczycielstwo z Zamoya to komunistyczne złogi. Wielki błąd, że posłałem tam dziecko. Choć Staszic też niewiele lepszy…

 21. Konsekwrtym ? Kur… Przecież wybierając studia wiedzieli co się z tym wiaze i jak to wygląda przecież z dnia na dzień nic się nie zmieni. Ja pracuję czasem po 80 h tygodniowo tak samo w święta niedzielę itp i nie mam wakacji ale byłem świadomy tego wyboru a nie teraz nagle strajk bo się w dupach przewraca bo może PiS da za darmo wszystkim

 22. A wszyscy nauczyciele mówili, że strajk prowadzony jest dla dobra uczniów… guzik prawda!!! Chodzi im tylko o kasę i swoje własne dobro. Do roboty się weźcie lepiej drodzy nauczyciele!!! Chętnie zamienię się na Waszą pracę, wasze pieniądze i wasze dni wolne!!!

 23. Nie uważam, żeby wszystkim nauczycielom należała się jednakowa podwyżka, od sztuki. To było świństwo. Jak ci nauczyciele pokażą się uczniom na oczy???!!!

 24. Większego świństwa nauczyciele nie mogli zrobić swoim uczniom.
  W imię czego? Kasy?
  Eeech.

 25. Ta szkoła to już od dawna zaścianek!
  PROSZĘ WAS! MIECIE ZA GROSZ SZACUNKU DO SAMYCH SIEBIE I NIE IDŹCIE DO TEJ SZKOŁY

 26. Jakiego ZamoYa? Kto to pisał, czyżby jakiś półinteligent kreujący się na pedagoga? Ten strajk pokazał kim naprawdę są ludzie którzy „uczą” młodzież. Dno i metr mułu.

 27. Ja nie widzę problemu. Przecież w Lidlach i Biedronkach brakuje rąk do pracy. Wiszą ogłoszenia na szybach. Nauczyciele jak mało zarabiacie to wykładać towar. Każdy ma prawo do szukania lepiej płatnej pracy.

 28. Ta szkoła to już od dawna zaścianek! Pełnoletni uczniowie nie mogą wychodzić ze szkoły?! Wprowadzenie ochrony przez „radę rodziców”, a tak naprawdę nakaz od pani dyrektor, który z głosowaniem rady rodziców nie miał nic wspólnego. Dyrekcja życzy sobie również, aby na próbach do poloneza do studniówki byli obecni rodzice (3osoby)! Może od razu niech podczas lekcji rodzice nas pilnują… Inne rzeczy, które świadczą o zaścianku tej szkoły to: *brak podglądu średniej ważonej w dzienniku Uonet+ Vulcan – gdzie ustala to dyrekcja, bo przecież gdy uczeń nie będzie miał dostępu do średniej to nie będzie powoływać się o podwyższenie oceny, *zakazanie wglądu do zastępstw przez osoby postronne, co przełożyło się na to, że została uśmiercona aplikacja ucznia naszej społeczności, dzięki której o zastępstwie informowało powiadomienie push(czyż szkoła nie ma uczyć kreatywności, a nie ją zabijać?!). Teraz zastępstwa są w dzienniku, a nie każdy go sprawdza; *brak planu nauczycieli dostępnego dla uczniów! (tylko plan klas i sal lekcyjnych!) (żeby przypadkiem „osoba postronna” nie mogła zobaczyć ile nauczyciel ma tak naprawdę godzin) *układy dyrekcji z Luxorem – studniówka od strony finansowej to jedna wielka zagadka tej szkoły!
  PROSZĘ WAS! MIECIE ZA GROSZ SZACUNKU DO SAMYCH SIEBIE I NIE IDŹCIE DO TEJ SZKOŁY

 29. Nauczyciel to jednak w Polsce kolejne rozpoznanie choroby. Totalny brak odpowiedzialności i zapatrzenie w siebie. Broniarzyna który kończy strajk dopiero gdy przegrał z rządem wyścig w czasie, i wbrew logice mówi że to on wykazał odpowiedzialność. I te nauczycieliny żałosne które nie potrafią zakończyć strajku nawet jak Broniarzyna ustąpił. Dno i metr mułu, alternatywy 4, piaskownica.

 30. Zapraszam uczniów Zamoja na złożenie grupowego zawiadomienia do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To nauczy nauczycieli, że za konsekwencje trzeba ponosić odpowiedzialność. Wyraźnie jest napisane do kiedy należy oddać świadectwa. Dość tych absurdów niech się za robotę wezmą, są utrzymywani z Naszych podatków.

 31. Nauczyciel to jednak w Polsce kolejne rozpoznanie choroby. Totalny brak odpowiedzialności i zapatrzenie w siebie. Broniarzyna który kończy strajk dopiero gdy przegrał z rządem wyścig w czasie, i wbrew logice mówi że to on wykazał odpowiedzialność. I te nauczycieliny żałosne które nie potrafią zakończyć strajku nawet jak Broniarzyna ustąpił. Dno i metr mułu, alternatywy 4, piaskownica.

 32. Z skoro wam tak zle w szkołach bo pracujecie po 4 godz dzienie to chybatrzeba zmienic prace na 8 godzin dzienie i pensje o polowe mniejszą w tedy bendziecie pracować bez strajków

 33. I bardzo dobrze bo to rząd nie chciał dać podwyżek nauczycielom i to ich wina że był strajk .Tylko szkoda że strajk się skończył.Nauczyciele powinni zrobić strajk jak we Francji tam się nie patyczkują.

 34. POKARZ PASEK Z WYNAGRODZENIEM LEBRZE NIEROBIE LENIU DYSCYPLINARNE WYJEBBBBBB NA RYJ

 35. Nauczycielu z ZNP – to prawda o prawie do strajku – ale mają też prawo do szukania innej pracy a pracodawca ma prawo do szukania innych pracowników również ustawodawca do zmniejszenia liczby nieuzasadnionych przywilejów które nie znajdują uzasadnienia.
  SZACUNEK LUDZI STRACILIŚCIE TYM STRAJKIEM – 1) wzięliście dobro uczniów i rodziców jako zakładników 2) daliście się nabrać centralom związkowym (bo wojna powszechna anty pis wybuchnie) 3) macie pretensje że nie otrzymujecie kasy za czas strajku – PRZELICYTOWALIŚCIE a to świadczy o źle o waszej niskiej wrażliwości i wiedzy na temat strajków. List wielkimi słowami łatwo napisać …

 36. Nauczyciele nie uczą tylko sprawdzają wiedzę kurrrr weźcie się do roboty ja bym wam 40godzi zrobił że od 8 do 16 jesteście w szkole kartkówki sprawdźcie i itp ja też chcę za 18 2200 zł w opolskim czeba się narobić minimum po 10godzi i 2soboty żeby zarobić 3000tys ale wiem że zarobie przy nadgodzin ach a nauczycielom jak mało to odrabiać sobie na produkcji

 37. Jakim prawem nauczyciele podpierają się w swojej prywacie dobrem uczniów?! Zamykanie drogi uczniowi, na przykład do spokojnego przygotowania się do matury, powtórzenia materiału ze swoim nauczycielem czy poprawienie oceny końcoworocznej z przedmiotu nazywają walką dla dobra ucznia! Gdzie tu jest dobro, gdy dziecko pozostało samo w trudnym, ale ważnym momencie kształcenia edukacyjnego?

 38. „Nie jęczcie gówniarze”, „Nauczyciel z Solidarności” no widać tutaj właśnie poziom szacunku panujący pośród grona pedagogicznego II LO. Brak słów, pana/panią to najlepiej zwolnić i dać pracować w kopalni. Tam się najlepiej przydadzą podstawowe zdolności motoryczne i pańska ostatnia szara komórka. Pozdrawiam

 39. „Wasze dobro leży nam na sercu” No śmiech na sali. Jeżeli nauczyciel od informatyki może calutkie dwa lata spędzić na wmawianiu uczniom swojej wyższości i nienauczeniu absolutnie niczego, to powinszować wszystkim popierającym strajk. Podwyżki może należały się 10% nauczycieli, ale po takim zachowaniu wątpię że którykolwiek uczeń posiadający podstawowe zdolności poznawcze będzie opowiadał się za nauczycielami. Strajk traktujący uczniów jako zakładników. Wstyd na cały świat, wszystkich tych nierobów trzeba rozliczyć z ich pracy (gubienia sprawdzianów, oceniania według własnych widzimisię, opowiadania o swoich podbojach imprezowych podczas lekcji) oraz z pieniędzy za korepetycje. Zamoy quo vadis?

 40. To rząd ponosi całkowitą odpowiedzialność za to co się dzieje w oświacie.

 41. Nie jęczcue gówniarze, każdy ma prawo do strajku. Jak się nie pidoba to jazda do Irlandii.

 42. Egzamin maturalny to najważniejszy egzamin w życiu każdego człowieka i wiążę się on z ogromnym stresem, a to zamieszanie przed maturami nie pomogło uczniom, a wręcz zaszkodziło. Sformułowanie w liście „Wasze dobro zawsze leży nam na sercu” powinno brzmieć „Nasze dobro zawsze leży nam na sercu”. Lubelskie Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego swego czasu słynęło z postaw patriotycznych i wspaniałych nauczycieli. Wciąż przybywają tam uczniowie ambitni i pracowici. Niestety ich potencjał nie jest wykorzystywany.

 43. Jeśli taki owad od biologii ma też dostać podwyżkę to ja dziękuję wole płacić moje podatki w innym kraju. Uwłacza to zawodowi nauczyciela…

 44. Najbardziej ostatnio w tym proteście rośmieszyło fakt jego zawieszenia. Według kumunikatu zawieszają go teraz na czas matur i do końca roku szkolnego a powrót do strajku 1 września. Ja się pytam czemu nauczyciele nie będą protestować wakacje w jest dużo wolnego czasu na protestu zwłaszcza w ich przypadku

 45. Rzeby oni tak konsekwentnie rzetelnie uczyli, zamiast tylko odbębniać program obowiązkowy i potem żebrać o podwyżkę z pieniędzy podatników…

 46. Przykład u mnie, dziewczyna wielbiona przez nauczycielke poszła do tablicy, nic nie powiedziała i dostała 4 bo „na pewno miałaś gorszy dzień, ale wiem że umiesz”, inny uczeń który poszedł do tablicy i odpowiedział na większość pytań dostał 2 bo „stać cię na więcej” . Taka to sprawiedliwość nauczycieli.

 47. Typowy zamoy. Skończyłem tę szkołę pare lat temu a nadal widzę, że w kręgach nauczycielskich pracują te same barany. Nic dziwnego, że ta szkoła z roku na rok leci na pysk. A rodzice i uczniowie wydają pieniądze na dodatkowe lekcje. Mam nadzieję, że na zakończenie współpracy uczniowie odwdzięczą się wam tym samym… czyli niczym.

 48. Tutaj właśnie widzimy szacunek nauczycieli do ucznia.
  Zmarnować komuś ROK ŻYCIA to nie problem bo ważniejsze jest to aby zarabiać więcej.
  Nie uczyć lepiej, nie podnosić poziom szkoły ale ZARABIAĆ więcej.
  Nauczyciele powinni być zwolnieni DYSCYPLINARNIE za niedopełnienie obowiązków. Mam nadzieję, że kuratorium znajdzie metodę weryfikacji i oceny pracy nauczycieli i zacznie rozliczać ich z wyników nauczania.

 49. Współczuję wszystkim uczniom. Nie mieści mi się w głowie to, że za lata zaniedbań w systemie szkolnictwa to oni są głównymi odbiorcami konsekwencji całego bajzlu (chcialm użyć innego slowa ale się powstrzymam). I wszyscy mają to w d…
  przerzucając odpowiedzialność na druga stronę. Wy wszyscy dorośli ponosicie odpowiedzialność za to co dotyka teraz uczniów. Moralnie niedopuszczalne!

 50. Zbrondniarz na czele PEPR nauczycieli jest ostatnim komunistycznym bastionem ???️‍???

 51. 5900zł brutto miesięcznie to dochód nauczyciela wg jego zeznania podatkowego -średnia za 2018-4600zł a mediana 3500 brutto do tego trzeba by powiedzieć ,że poniżej średniej zarabia 66% społeczeństwa. Sprawdzcie oświadczenia majątkowe radnych-każdy zna takiego radnego nauczyciela

 52. Niestety głównym problemem jest karta nauczyciela, nauczyciele za mało pracują ich tak zwane pensum to kpina i naprawdę nie interesuje mnie co robią po etacie, znam nauczycielkę wf która przy sloniu może konkurować wielkością i dodatkową zzre ciastka na lekcjach jak nie jaka pawłowicz w sejmie i ona ma zarabiać 8 kafli litości. Mógłbym wymieniać w nieskończoność, a np. 30 zadań na pracę domową, czy pół godzinę przerwy bo panie nauczycielki muszą obgadać kogoś tam

 53. Jako uczeń Zamoya oświadczam, że nie otrzymałam żadnej wiadomości na dzienniku elektronicznym zawierającej w.w. list. W ogóle cały ten wywód nauczycieli, który jak widać zajął im całe 3 tygodnie, jest żenujący.. „powodzenia na egzaminach naturalnych” .. naprawdę, tylko tyle mają nam do powiedzenia.. Zostawili nas przed samą maturą z nieskończonym materiałem i życzą powodzenia.. żałuję że wybrałam tą szkołę, i zdecydowanie nie polecam jej przyszłym licealistom.

 54. Może i dla pieniędzy też, ale nie tylko- a nawet jeśli ktos robi to tylko dla pieniędzy, to ma do tego prawo, bo z powolania samego się wyżyć nie da. Skoro państwo podjęło próbe kontroli jeszcze większej liczy sfer naszego życia – pruisze bardzo nich próbuje i tutaj. Póki co,, dało ciala” mówiąc kolokwialnie. Skoro doszło do zmiany ustawy….
  Nauczyciel, aby uczyć wymaga szacunku młodzieży. Czy z taką pensja, traktowany jako,, przegryw” go otrzyma? I czy nauczycielami, oplacanymi jak kasjerzy będą wartościowi ludzie? Czy może po lekcjach y nich rodzice będą zmuszeni zainwestować w korepetycje jak w średniej jakości auto??
  Zadajmy sobie to pytanie i pamiętajmy, że praca jest po to, aby otrzymać za nią wynagrodzenie. Godne. Prosić o nie to nie jest wstyd i obraza.
  Aby takich sytuacji jak powyżej unikać powinno dzialac państwo. Aby do niej nie dopuścić.

 55. Do tych wszystkich w.urwionych wyznawców PIS. Bierzcie przykład z notabli PIS, zapisujcie dzieci do szkół prywatnych. W PIS-owskim dobrobycie wysokie czesne nie jest dla was problemem.

 56. Niestety nauczyciele to pasożyty i nieroby. Od dawna polskie szkolnictwo to system oceniana (co dzieciaki zrobiły w domu) a nie nauczania. W tym strajku belfrom zależy tylko na zarobkach a nie zmianach systemowych, trzeba było strajkować dwa lata temu jak wchodziła ta bezsensowna reforma.

 57. Tym gestem uczycie młodych, a starszych już dawno po szkole ( takich jak ja ) że nie należy wam się szacunek i że dla kasy można zrobić największe chamstwo.

 58. Pozbyć się tych chwastów że środowiska nauczycielskiego w trybie natychmiastowym, wystawić kwity z zakazem dalszego wykonywania zawodu.
  K..wy nie nauczyciele.

 59. W podziękowaniu proponuję uczniom akcję pt. ”Kosz na każdą strajkująca głowę nauczyciela”.

 60. Za utrudnianie życia dzieciom powinni dostać zakaz wykonywania zawodu i może to by ich czegoś nauczyło