Kamery zliczają wejścia i wyjścia z Parku Ludowego przez całą dobę

Kobieta czytająca gazetę na ławce w Parku Ludowym
Kobieta czytająca gazetę na ławce w Parku Ludowym | fot. Miast Lublin

15 kamer znajdujących się przy wejściach do Parku Ludowego zostało włączonych do systemu analizy obrazu z kamer. Kamery zliczają wejścia i wyjścia z Parku Ludowego przez całą dobę.

Raz, dwa, trzy, kamera patrzy!

System Smart Park zbiera i przetwarza dane z 15 kamer zainstalowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych parku. Obraz z kamer trafia do systemu monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego a dane z analizy ruchu publikowane są na stronie parkludowy.lublin.eu, tam znajdują się również zdjęcia poklatkowe z kamer.

„W przyszłości taką telemetrią mogą zostać objęte również inne miejsca użyteczności publicznej, a dane będą dostępne w budowanym miejskim systemie otwartych danych. Posłużą do analizy potoków, umożliwią automatyzację oświetlenia parku oraz pozwolą na tworzenie nowych aplikacji oraz funkcjonalności” – mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin.

Aktualnie średnia dzienna liczba odwiedzin w Parku Ludowym wynosi 1761, natomiast w weekendy jest znacznie większa. W soboty i niedziele mieszkańcy najchętniej odwiedzają park między godziną 13.00 a 15.00, natomiast w dni robocze około godz. 17.00. Największą popularnością cieszy się wejście nr 4 od al. Piłsudskiego. W tym miesiącu w Parku Ludowym zostało odnotowanych już ponad 48 tysięcy odwiedzin.

ZOBACZ TAKŻE:
Sypią się mandaty za picie alkoholu w Parku Ludowym. Strażnikom pomaga monitoring

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.