Biedronka przecenia żywność o 50 procent z krótką datą przydatności do spożycia

IMG 20191030 152027
Biedronka w Niedrzwicy Dużej | fot. Dominik Wąsik

Biedronka wprowadza pilotażowy program przecen żywności i oferuje w niektórych swoich sklepach niższe ceny na żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Projekt przecen artykułów z bliskim terminem ważności to doskonała okazja dla klientów, by kupić wysokiej jakości produkty w jeszcze niższych cenach​. To także kolejne działanie Biedronki mające na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności. W pilotażowym programie w województwach lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim biorą udział 63 sklepy sieci Biedronka.

Wybrane produkty spożywcze z bliskim terminem przydatności przecenione o 50% będą wyróżnione na froncie specjalną naklejką, na której znajduje się hasło przewodnie akcji „Szanujemy żywność”. O umieszczeniu konkretnych produktów w promocji decydować będą kierownicy sklepów​.

biedrona szanujemy żywność
Takimi naklejkami będą oklejone przecenione produkty z krótkim terminem przydatności | materiały prasowe

Program przecen żywności z bliskim terminem do spożycia o 50% to nasz nowy test i będziemy uważnie obserwować zainteresowanie klientów taką formułą. Liczymy, że dzięki niej jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z doskonałej jakości produktów spożywczych Biedronki w bardziej okazyjnych cenach. Jednocześnie razem z klientami będziemy mogli dołożyć kolejną cegiełkę w naszym systemie ograniczania marnowania żywności” – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka.

Już od 2016 roku Biedronka działa na polu przeciwdziałania marnowaniu żywności. W 2019 roku 1639 sklepów Biedronka z całej Polski współpracowało z ponad 80 Organizacjami Pożytku Publicznego w tym Bankami Żywności, diecezjalnym i archidiecezjalnym Cartitas, a także lokalnym organizacjami, ale którym przekazało niesprzedaną, nadającą się do spożycia żywność. Następnie te organizacje przygotowały dla potrzebujących paczki bądź posiłki w jadłodajniach.

Przypomnijmy jednak, że to nie pierwsza sieć handlowa, która postanowiła wypowiedzieć wojnę marnowaniu żywności. Wcześniej na przeceny produktów z krótkim terminem do spożycia zdecydowały się sieci Kaufland, Auchan i Lidl.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć listę sklepów Biedronka objętych programem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lista doskonale pokazuje gdzie lipa.
    A brak Chełma gdzie jest 8 Biedronek świadczy tylko o jednym… ?

  2. Pokazuje najuboższe rejony, tam ludzie nie kupią nawet przecenionego łososia, bo przecież to jest zbyt premium i nie dadza 5zł za kawałek ryby………