2,5 tys. zł mandatu dla 22-latki za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu

Hulajnogi elektryczne Bolt w Lublinie
Hulajnogi elektryczne Bolt w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina zatrzymali 22-latkę, która poruszał się na hulajnodze elektrycznej, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Młoda kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Pijana 22-latka jechała hulajnogą elektryczną

W ubiegły weekend w trakcie nocnej służby na ul. Smorawińskiego w Lublinie policjanci zauważyli młodą kobietę, która jechała po jezdni na hulajnodze elektrycznej.

„Kobieta już na pierwszy rzut oka wyglądała na nietrzeźwą. Jechała całą szerokością ulicy, z trudem unikając upadku” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci od razu zareagowali. 22-latka została zatrzymana i bezpiecznie sprowadzona na chodnik. Jak się okazało, była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało 2 promile.

Mieszkanka powiatu chełmskiego musiała natychmiast zakończyć swój przejazd i odstawić hulajnogę w bezpieczne miejsce. Została ukarana mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że nowo wprowadzone przepisy regulują korzystanie z hulajnogi elektrycznej. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią po alkoholu lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, popełniamy wykroczenie drogowe.

Zobacz także: Za co można dostać mandat jeżdżąc hulajnogą elektryczną?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.