Spotted Lublin – Wiadomości Lublin https://spottedlublin.pl Lublin w jednym miejscu Sat, 01 Apr 2023 17:48:27 +0000 pl-PL hourly 1 https://spottedlublin.pl/wp-content/uploads/2018/01/cropped-spotted_favicon-32x32.png Spotted Lublin – Wiadomości Lublin https://spottedlublin.pl 32 32 Lublin Youth Festival 2023. Ralph Kaminski, Dawid Tyszkowski, bryska, Marie i BOVSKA https://spottedlublin.pl/lublin-youth-festival-2023-ralph-kaminski-dawid-tyszkowski-bryska-marie-i-bovska/ https://spottedlublin.pl/lublin-youth-festival-2023-ralph-kaminski-dawid-tyszkowski-bryska-marie-i-bovska/#respond Sat, 01 Apr 2023 17:48:23 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=146101 Już 22 i 23 czerwca w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim odbędzie się druga edycja Lublin Youth Festival 2023. Podczas dwóch dni festiwalu wystąpią: Ralph Kaminski, Dawid Tyszkowski, Bryska, Marie i Bovska. Lublin Youth Festival 2023 Lublin Youth Festival to wydarzenie organizowane przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice. Jego celem jest prezentacja najpopularniejszych polskich artystów współczesnej […]

Przeczytaj Lublin Youth Festival 2023. Ralph Kaminski, Dawid Tyszkowski, bryska, Marie i BOVSKA na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Już 22 i 23 czerwca w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim odbędzie się druga edycja Lublin Youth Festival 2023. Podczas dwóch dni festiwalu wystąpią: Ralph Kaminski, Dawid Tyszkowski, Bryska, Marie i Bovska.

Lublin Youth Festival 2023

Lublin Youth Festival to wydarzenie organizowane przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice. Jego celem jest prezentacja najpopularniejszych polskich artystów współczesnej muzyki. Tegoroczne koncerty odbędą się 22 i 23 czerwca. Festiwal podzielono na część „męską” (Men’s World) i „damską” (Girl Power).

Pierwszego dnia w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się dwa koncerty. Jako pierwszy na scenie wystąpi najnowsze odkrycie FONOBO Label – Dawid Tyszowski. Po nim scenę przejmie nieszablonowy artysta – Ralph Kaminski, który zaprosi publiczność na „BAL U RAFAŁA”.

Drugiego dnia na scenie Muszli Koncertowej odbędą się trzy koncerty. Jako pierwsza wystąpi Marie i jej „sugar pop”. Po niej scenę przejmie wokalistka, która swoją twórczością mówi o odkrywaniu i afirmowaniu kobiecości – BOVSKA. Drugi dzień festiwalu zakończy bryska.

Bilety

Wstęp na festiwal jest biletowany. Bilety są już w sprzedaży, a ich cena waha się od 99 zł do 169 zł. Ceny biletów uzależnione są od dnia festiwalu, widoczności sceny i komfortu odbioru koncertów. Uczniowie i studenci mogą zakupić bilety z 10 proc. zniżką z ważną legitymacją.

Bilety można kupić na stronie DDK Bronowice – https://www.ddkbronowice.pl.

Harmonogram festiwalu

Harmonogram pierwszego dnia Lublin Youth Festival 2023 (22 czerwca):

  • 18:00 – otwarcie bramek
  • 19:00 – otwarcie festiwalu i koncert Dawida Tyszkowskiego
  • 19:50 – przerwa techniczna, zmiana scenografii
  • 20:10 – Bal u Rafała w wykonaniu Ralpha Kaminskiego & MBBITW

Harmonogram drugiego dnia Lublin Youth Festival 2023 (23 czerwca):

  • 17:00 – otwarcie bramek
  • 18:00 – koncert Marie
  • 19:10 – przerwa techniczna, zmiana scenografii
  • 19:35 – koncert Bovskiej
  • 20:45 – przerwa techniczna, zmiana scenografii
  • 21:10 – koncert Bryskiej

Przeczytaj Lublin Youth Festival 2023. Ralph Kaminski, Dawid Tyszkowski, bryska, Marie i BOVSKA na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/lublin-youth-festival-2023-ralph-kaminski-dawid-tyszkowski-bryska-marie-i-bovska/feed/ 0
Noc Konfesjonałów 2023 LUBLIN. W której parafii można się wyspowiadać? https://spottedlublin.pl/noc-konfesjonalow-lublin/ https://spottedlublin.pl/noc-konfesjonalow-lublin/#respond Sat, 01 Apr 2023 16:58:00 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=121828 Noc Konfesjonałów 2023 – LUBLIN. W której parafii można się wyspowiadać w Wielki Czwartek i Wielki Piątek? Noc Konfesjonałów to wyjątkowe wydarzenie dla katolików. Nocna spowiedź dla spóźnionych będzie możliwa 7 kwietnia. Noc Konfesjonałów 2023 LUBLIN Noc Konfesjonałów 2023 – Lublin. W której parafii można się wyspowiadać przed Świętami Wielkanocnymi 2023? Noc Konfesjonałów ma charakter […]

Przeczytaj Noc Konfesjonałów 2023 LUBLIN. W której parafii można się wyspowiadać? na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Noc Konfesjonałów 2023 – LUBLIN. W której parafii można się wyspowiadać w Wielki Czwartek i Wielki Piątek? Noc Konfesjonałów to wyjątkowe wydarzenie dla katolików. Nocna spowiedź dla spóźnionych będzie możliwa 7 kwietnia.

Noc Konfesjonałów 2023 LUBLIN

Noc Konfesjonałów 2023 – Lublin. W której parafii można się wyspowiadać przed Świętami Wielkanocnymi 2023? Noc Konfesjonałów ma charakter otwarty, co oznacza, że dołączyć do niej może każda zainteresowana udziałem parafia. Warunkiem jest, aby w okresie Triduum Paschalnego prowadziła spowiedź do późnych godzin, a także zarejestrowała się na oficjalnej stronie akcji.

Na czym to polega Noc Konfesjonałów? W wyznaczonym terminie wystarczy przyjść wieczorem do wybranego przez siebie kościoła, by móc wyspowiadać się przed Wielkanocą. W Lublinie na ten moment (1.04) swój udział w Nocy Konfesjonałów 2023 potwierdziły dwa kościoły. Do tegorocznej Nocy Konfesjonałów dołączyły następujące parafie:

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Księża Marianie), ul. Bazylianówka 85

Spowiedź w Wielki Czwartek (6 kwietnia) w godz. 21:00-01:00.

Katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, ul. Królewska 10

Spowiedź w Wielki Piątek (7 kwietnia) w godz. 20:00-23:00.

W poniższym materiale zebraliśmy parafie z Lublina, w których można się wyspowiadać w pozostałe dni.

Więcej: Spowiedź przed Wielkanocą. Gdzie i kiedy można się wyspowiadać?

– MATERIAŁ AKTUALIZOWANY –

Przeczytaj Noc Konfesjonałów 2023 LUBLIN. W której parafii można się wyspowiadać? na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/noc-konfesjonalow-lublin/feed/ 0
Nowy program „200 plus” na przyjaciela gołębia! https://spottedlublin.pl/nowy-program-200-plus-na-przyjaciela-golebia/ https://spottedlublin.pl/nowy-program-200-plus-na-przyjaciela-golebia/#respond Sat, 01 Apr 2023 09:54:04 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=146085 Włodarze miasta Lublin wyszli z propozycją zadbania o miejskie ptaki. Głosem większości radnych od 1 maja zacznie obowiązywać nowy program „200 plus na gołębie miejskie”. Jest to świetna informacja dla każdego mieszkańca, ponieważ środki będą rozdysponowywane w oparciu o częstotliwość dokarmiania miejskich ptaków. Eksperci za pośrednictwem miejskiego monitoringu, wytypują aktywnych działaczy, którzy będą mogli liczyć […]

Przeczytaj Nowy program „200 plus” na przyjaciela gołębia! na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Włodarze miasta Lublin wyszli z propozycją zadbania o miejskie ptaki. Głosem większości radnych od 1 maja zacznie obowiązywać nowy program „200 plus na gołębie miejskie”. Jest to świetna informacja dla każdego mieszkańca, ponieważ środki będą rozdysponowywane w oparciu o częstotliwość dokarmiania miejskich ptaków. Eksperci za pośrednictwem miejskiego monitoringu, wytypują aktywnych działaczy, którzy będą mogli liczyć na dodatkowe dotacje w wysokości 200 zł miesięcznie.

Założenia programu

Dla nieformalnych właścicieli gołębi miejskich jest to nie lada pomoc w dbaniu o kondycje i dobry nastrój tych ptaków. Jest to kolejna inicjatywa władz miejskich, która ma na celu poprawę warunków życia zwierząt. Polska od lat boryka się z problemem licznych populacji dzikich gołębi, które zamieszkują miasta i stwarzają wiele problemów zdrowotnych oraz estetycznych. Program został opracowany wraz z ekspertami ds. ochrony zwierząt i jest odpowiedzią na potrzeby miłośników gołębi.

Korzyści z wprowadzenia programu

Opinia publiczna widzi tutaj dwojaką korzyść. Mniej obsranych samochodów – bo gołębie będą kłębić się w miejscach obfitujących w pokarm. Co znacznie ograniczy ich mobilność i potrzebę latania za jedzeniem.
Kontakt z tymi ptakami w głównej mierze odbywać się będzie przez wcześniej wyszkolonych miłośników – profesjonalnych dokarmiaczy, co zmniejszy ryzyko przeniesienia choroby na osobę niewykwalifikowaną w obyciu z tymi zwierzętami.

Cel główny programu 200 plus na gołębia

Jego celem jest nie tylko zapewnienie godnych warunków życia ptakom, ale także edukacja społeczeństwa na temat odpowiedzialnej hodowli i opieki nad tymi pięknymi ptakami. Dlatego też, poza grantem finansowym, w ramach programu przewidziane są szkolenia dla samozwańczych właścicieli gołębi, podczas których będą mogli dowiedzieć się więcej na temat ich zachowań, wymagań żywieniowych, a także sposobów na zapobieganie chorobom.

Kto może starać się o grant

Program „200 plus na gołębie” przyznawany jest nieformalnym właścicielom miastowych gołębi, którzy dbają o swoje ptaki i zapewniają im odpowiednie warunki. Właściciele, którzy chcą skorzystać z programu, muszą udowodnić, że ich ptaki są regularnie karmione, mają dostęp do świeżej wody oraz są utrzymywane w czystości. Grant może być przeznaczony na zakup karmy, budowę nowych budek, a także na koszty leczenia i szczepień.

Co o programie mówią mieszkańcy?

Program „200 plus na gołębie” spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców. Według nich grant pomoże w poprawie warunków życia tych ptaków oraz zachęci do bardziej odpowiedzialnego podejścia do ich hodowli. Jednak niektórzy krytycy uważają, że to nic nie zmieni, a parapety i balkony dalej będą bombardowane odchodami. Poczekamy, zobaczymy, mówią co niektórzy, studząc entuzjazm – oby, żyło się nam lepiej w pięknym Lublinie.

Program „200 plus na gołębie” jest krokiem w dobrą stronę w kierunku poprawy warunków życia zwierząt w Polsce. Tym samym, Polska dołącza do grona krajów, które coraz bardziej zwracają uwagę na dobrostan zwierząt oraz potrzebę edukacji społeczeństwa w tym zakresie.

Studzimy wasz entuzjazm. Program 200 plus na gołębia to forma Prima Aprilisowego żartu, chociaż Lublin to miasto inspiracji i kto wie, co się wydarzy.

Przeczytaj Nowy program „200 plus” na przyjaciela gołębia! na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/nowy-program-200-plus-na-przyjaciela-golebia/feed/ 0
Dino w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Dino 2.04.2023 https://spottedlublin.pl/dino-w-niedziele-godziny-otwarcia/ https://spottedlublin.pl/dino-w-niedziele-godziny-otwarcia/#respond Fri, 31 Mar 2023 17:48:00 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=117090 Dino w niedzielę 2023. Czy Dino jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Dino są czynne w niedzielę 2.04.2023. Dino niedziela 2 kwietnia 2023 Czy Dino otwarte w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Dino w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci […]

Przeczytaj Dino w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Dino 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Dino w niedzielę 2023. Czy Dino jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Dino są czynne w niedzielę 2.04.2023.

Dino niedziela 2 kwietnia 2023

Czy Dino otwarte w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Dino w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci Dino są otwarte, ponieważ niedziela 2.04 jest niedzielą handlową.

Dino w niedzielę 2 kwietnia jest otwarte w godzinach 8:30-20:00.

POLECANE:

Przeczytaj Dino w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Dino 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/dino-w-niedziele-godziny-otwarcia/feed/ 0
Netto w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Netto 2.04.2023 https://spottedlublin.pl/netto-w-niedziele-godziny-otwarcia/ https://spottedlublin.pl/netto-w-niedziele-godziny-otwarcia/#respond Fri, 31 Mar 2023 17:45:00 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=117357 Netto w niedzielę 2023. Czy Netto jest otwarte w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Netto są czynne w niedzielę 2.04.2023. Netto niedziela 2 kwietnia 2023 Czy Netto otwarte w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Netto w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci […]

Przeczytaj Netto w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Netto 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Netto w niedzielę 2023. Czy Netto jest otwarte w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Netto są czynne w niedzielę 2.04.2023.

Netto niedziela 2 kwietnia 2023

Czy Netto otwarte w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Netto w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci Netto są otwarte, ponieważ niedziela 2.04 jest niedzielą handlową.

Netto w niedzielę 2 kwietnia jest otwarte w godzinach 8:00-21:00.

POLECANE:

Przeczytaj Netto w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Netto 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/netto-w-niedziele-godziny-otwarcia/feed/ 0
Auchan w niedzielę 2 KWIETNIA? Godziny otwarcia Auchan 2.04.2023 https://spottedlublin.pl/auchan-w-niedziele-godziny-otwarcia/ https://spottedlublin.pl/auchan-w-niedziele-godziny-otwarcia/#respond Fri, 31 Mar 2023 17:42:00 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=117098 Auchan w niedzielę 2023. Czy Auchan jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Auchan są czynne w niedzielę 2.04.2023. Auchan niedziela 2 kwietnia 2023 Czy Auchan otwarty w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Auchan w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci […]

Przeczytaj Auchan w niedzielę 2 KWIETNIA? Godziny otwarcia Auchan 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Auchan w niedzielę 2023. Czy Auchan jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Auchan są czynne w niedzielę 2.04.2023.

Auchan niedziela 2 kwietnia 2023

Czy Auchan otwarty w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Auchan w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci Auchan są otwarte, ponieważ niedziela 2.04 jest niedzielą handlową.

Auchan w niedzielę 2 kwietnia jest otwarty w godzinach 8:00-21:00.

POLECANE:

Przeczytaj Auchan w niedzielę 2 KWIETNIA? Godziny otwarcia Auchan 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/auchan-w-niedziele-godziny-otwarcia/feed/ 0
Aldi w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Aldi 2.04.2023 https://spottedlublin.pl/aldi-w-niedziele-godziny-otwarcia/ https://spottedlublin.pl/aldi-w-niedziele-godziny-otwarcia/#respond Fri, 31 Mar 2023 17:40:00 +0000 https://spottedlublin.pl/?p=117100 Aldi w niedzielę 2023. Czy Aldi jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Aldi są czynne w niedzielę 2.04.2023. Aldi niedziela 2 kwietnia 2023 Czy Aldi otwarty w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Aldi w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci […]

Przeczytaj Aldi w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Aldi 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
Aldi w niedzielę 2023. Czy Aldi jest otwarty w niedzielę 2 kwietnia? W tym materiale dowiesz się, czy sklepy Aldi są czynne w niedzielę 2.04.2023.

Aldi niedziela 2 kwietnia 2023

Czy Aldi otwarty w niedzielę 2.04.2023? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia sklepów Aldi w niedzielę szuka wiele osób. W niedzielę 2 kwietnia sklepy sieci Aldi są otwarte, ponieważ niedziela 2.04 jest niedzielą handlową.

Aldi w niedzielę 2 kwietnia jest otwarty w godzinach 9:00-20:00.

POLECANE:

Przeczytaj Aldi w niedzielę 2 KWIETNIA. Godziny otwarcia Aldi 2.04.2023 na stronie Spotted Lublin - Wiadomości Lublin.

]]>
https://spottedlublin.pl/aldi-w-niedziele-godziny-otwarcia/feed/ 0