Do której godziny InPost dostarcza paczki do paczkomatu? Aktualne godziny 2022

paczkomat inpost aliexpress allegro
Paczkomat InPost | fot. Dominik Wąsik

Do której godziny kurierzy InPost dostarczają paczki do paczkomatów w 2022 roku? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób, które wyczekują z niecierpliwością na przesyłkę.

Paczki InPost w Wigilię 2022

InPost jako jedyna firma kurierska w Polsce udzieliła gwarancji dostawy dla przesyłek nadanych do 22 grudnia. Co to oznacza w praktyce? Aby paczka dotarła do Ciebie do 24 grudnia, musi zostać umieszczona w paczkomacie najpóźniej do środy, 22 grudnia, do godz. 14:00. Paczki należy spodziewać się w paczkomacie 24 grudnia.

W przypadku przepełnionego paczkomatu, paczka zostanie przekazana do innego paczkomatu lub MPOK-u (tzw. Mobilny Paczkomat), zlokalizowanych w pobliżu docelowego paczkomatu. W dniach 23 i 24 grudnia, paczki będą magazynowane wyłącznie w paczkomatach, aby była możliwość ich odbioru 24/7.

Ile czasu ma InPost na dostarczenie paczki?

Deklarowany termin doręczeń przesyłek InPost to 1-2 dni robocze, licząc od dnia nadania. Paczki są dostarczane osobiście przez kurierów InPost pod drzwi lub bezpośrednio do paczkomatu, z którego w przeciągu 48 godzin musimy odebrać paczkę. W innym przypadku nieodebrana paczka zostanie zwrócona do nadawcy przesyłki.

Do której godziny InPost dostarcza paczki do paczkomatu 2022

„Kurierzy InPost dostarczają paczki do paczkomatów nawet do godziny 19:00. Paczka może również być dostarczona wcześniej. Wszystko zależy od kuriera, który ma zaplanowany z góry harmonogram dostarczania przesyłek danego dnia” – mówi nam Pan Tomasz ze Strefypakowania24.pl.

Czy InPost dostarcza w soboty 2022?

Kurierzy InPost pracują również w soboty 2022, lecz w krótszych godzinach niż na tygodniu. W sobotę paczki są dostarczane wyłącznie do paczkomatów InPost, w których możemy odebrać przesyłkę 24/7. Paczkę dostarczoną przez InPost w sobotę do paczkomatu możemy odebrać w przeciągu 48 godzin.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.