Zwycięstwo TBV Start Lublin z Miastem Szkła Krosno (foto)

04 02 17 start vs krosno fot jakub pecio 106 e1486401539740

Przez sześć minut czwartej kwarty Miasto Szkła Krosno nie było w stanie zdobyć punktu. TBV Start Lublin zaliczył w tym czasie serię 17:0, odrobił dwanaście oczek straty i wygrał przegrany mecz!

Od początku spotkania w hali Globus panowała znakomita atmosfera. Nie po raz pierwszy w tym sezonie TBV Start Lublin nie wszedł zbyt dobrze w mecz. Na półmetku otwierającej kwarty Miasto Szkła prowadziło 14:5. W szeregi gospodarzy wkradało się dużo niedokładności, nerwowych zagrań i błędów w obronie.

Przez blisko 35 minut sobotniego starcia gospodarzom szło jak po grudzie. Krośnianie bardzo szybko wypracowali sobie przewagę, która – zależnie od etapu meczu – oscylowała w granicach pięciu-dziesięciu oczek. W pewnym momencie strata naszych koszykarzy do rywali wynosiła aż trzynaście punktów, co zwiastowało – w obliczu sporych problemów w ataku – porażkę.

Gdy na 6 minut przed końcem celny rzut wolny egzekwował Seid Hajrić zwiększając przewagę swojego zespołu do dwunastu punktów (63:51), kibice Miasta Szkła mogli ze spokojem oczekiwać końcówki spotkania. Jednak wtedy stało się coś niesamowitego.