Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka była znana m.in. z „Czterdziestolatka” czy „Alternatywy 4”

Nie żyje aktorka Zofia Czerwińska | fot. archiwum prywatne Zofii Czerwińskiej
PARTNER SERWISU

Nie żyje Zofia Czerwińska, aktorka zanana między innymi z serialów „Czterdziestolatek” i „Alternatywy 4”. Zofia Czerwińska zmarła w środę, 13 marca – miała 85 lat.

O tym, że Zofia Czerwińska nie żyje, poinformował na Instagramie dziennikarz Mariusz Szczygieł. Opublikował fotografię aktorki, którą podpisał: „Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My Way”… A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019”.

Aktorka grała m.in. w „Rejsie” Marka Piwowskiego, „Nie lubię poniedziałku” Tadeusza Chmielewskiego, „Poszukiwanym poszukiwanej” i „Misiu” Stanisława Barei, „Lalce” Ryszarda Bera, „Och, Karol” Romana Załuskiego, „Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego, „Pianiście” Romana Polańskiego, „Wojnie żeńsko-męskiej” Łukasza Palkowskiego.

Zofia Czerwińska wykreowała również role w takich serialach jak „Czterdziestolatek” i „Czterdziestolatek 20 lat później”, „Alternatywy 4” i „Dylematu 5”, „Tygrysy Europy”, „Dom niespokojnej starości” i „Świat według Kiepskich”. WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.