Zniszczona fontanna na pl. Litewskim. Kto pokryje koszty naprawy?

Zniszczona fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

To już trzeci przypadek zniszczenia fontann linearnych znajdujących na na placu Litewskim. Kto pokryje koszt naprawy kamiennych płyt?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas montażu choinki na placu Litewskim. Podnośnik, który służył do montażu świątecznych ozdób na choince najechał na kamienne płyty, które były częścią fontanny linearnej. Zniszczonych zostało siedem płyt. – Firma przyznaje się do spowodowania uszkodzeń nawierzchni i deklaruje pokrycie prac naprawczych – informuje Olga Mazurek – Podleśna z lubelskiego ratusza.

W tym przypadku, koszt będzie mniejszy, ponieważ dysze fontann zostały zdemontowane w związku z przerwą zimową. – Jesteśmy w kontakcie z firmą kamieniarską, chcemy możliwie jak najszybciej uzupełnić uszkodzoną nawierzchnię. W tym momencie teren został odpowiednio zabezpieczony, trwają szacunki dotyczące ustalenia kwot poniesionych strat i ustalenia terminów możliwej naprawy – dodaje Mazurek – Podleśna.

Z naszych wyliczeń koszt ten może wynieść 8-9 tys. zł.

– Każde działania podejmowane na placu Litewskim poprzedzone są wizją lokalną w terenie, dodatkowo wraz ze zgodą na zajęcie placu wydawane są wskazówki dotyczące dojazdu do konkretnego miejsca placu, wraz z mapką poglądową. Przejazd pojazdów może odbywać się wyłącznie po trasie zaznaczonej na załączonej do zgody mapce – wyjaśnia Mazurek – Podleśna. W tym wypadku możliwie, że był to po prostu błąd ludzki.

Czytaj więcej o poniedziałkowym zdarzeniu – Samochód uszkodził fontannę na Placu Litewskim

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.