Zamiast mandatu będzie pouczenie. Rozpoczął się protest policjantów

Zdjęcie ilustracyjne

Od 10 lipca policjanci rozpoczęli akcję protestacyjną. Domagają się wcześniejszych emerytur, podwyżek pensji oraz pełnego wynagrodzenia za pierwszy miesiąc na L4.

Od dzisiaj policjanci w całej Polsce prowadzą strajk włoski, który polega na tym, że nie będą wypisywać mandatów, a jedynie dawać pouczenia. Mowa tu o drobnych wykroczeniach. To czy zostaniemy pouczeni lub dostaniemy mandat będzie zależało od indywidualnej decyzji policjanta.

Taka forma protestu nie oznacza jednak, że wszyscy kierowcy mogą czuć się „oszczędzeni”. Piraci drogowi czy kierowcy stwarzający zagrożenie na drodze będą karani normalnie, według obowiązującego taryfikatora.

Dodatkowo wszystkie komisariaty i komendy będą odpowiednio oznakowane. Przed drzwiami i na korytarzach pojawią się plakaty z informacją o proteście, a radiowozy na antenach będą mieć zaczepione dwie flagi – biało-czerwoną i z logo związków zawodowych.

Policjanci domagają się podwyżek pensji o 650 złotych, powrotu do możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby. Aż 99 proc. funkcjonariuszy policji popiera podjęcie ogólnopolskiego protestu.

Do ogólnopolskiego protestu dołączyli także policjanci z województwa lubelskiego.

REKLAMA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.