Za litr paliwa 5 zł? Kolejne podwyżki na stacjach paliw

Stacja benzynowa | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Kierowcy powinni przygotować się na kolejne podwyżki cen paliw na stacjach. Według analityków, przekroczenie bariery 5 zł za litr paliwa to tylko kwestia nadchodzących tygodni.

Spodziewane zmiany cen paliw na stacjach w najbliższych dniach nie powinny być zaskoczeniem – jedynym możliwym kierunkiem będą zapewne wzrosty cenowe. Ich skala będzie zależeć od dynamiki zmian na rynku międzynarodowym.

Wszystkie paliwa w mijającym tygodniu drożały w polskich rafineriach. Niemal o 100 zł podrożała benzyna 98-oktanowa, aktualnie sprzedawana w średniej cenie 4022 zł/m sześc. O blisko 60 zł drożała popularna Pb95, która kosztuje 3776 zł/m sześc. W przypadku średnich destylatów mamy około 70-złotowe zwyżki – diesel kosztuje średnio 3764 zł, a olej opałowy – 2506 zł za metr sześc.

W ocenie e-petrol.pl w okresie między 16 a 22 kwietnia średnie ceny benzyny 95 będą wahać się od 4,68 zł za litr do 4,79 zł za litr, oleju napędowego między 4,59 a 4,71 zł za litr, zaś autogazu od 2,02 do 2,08 zł.

Ci, którzy zaplanowali majówkowe wyjazdy samochodem, nie będą zadowoleni. Ceny paliw na stacjach benzynowych mają pójść jeszcze bardziej w górę. Należy spodziewać się cen, które przekroczą barierę 5 złotych za litr.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.