Za granicą dokonał rozboju na mieszkańcu naszego regionu. Gdy wrócił do kraju, został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
PARTNER SERWISU

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za rozbój poza granicami naszego kraju na mieszkańcu powiatu lubartowskiego. Ukradł poszkodowanemu 1400 euro.

Do tego rozboju doszło w grudniu 2018 roku na terenie Niemiec. Mieszkaniec pow. lubartowskiego jechał pasażerskim busem do pracy w Niemczech. Mężczyzna wsiadł do busa w Lublinie. Razem z nim do Niemiec jechały jeszcze inne osoby.

Na jednej ze stacji paliw na terenie Niemiec do 46-latka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden przytrzymał go, zaś drugi przeszukał kieszenie odzieży. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 1400 Euro.

Kiedy mężczyzna w tym roku wrócił do kraju, zgłosił się osobiście na jeden z komisariatów w pow. lubartowskim i opowiedział o całym zdarzeniu. Wkrótce całą sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu III Policji w Lublinie.

Szereg ustaleń i operacyjnych czynności, które wykonali kryminalni z „trójki” doprowadziły na trop jednego ze sprawców. Był nim młody mężczyzna, który tego dnia wraz z pokrzywdzonym jechał busem za granicę. Policjanci dotarli do jego personaliów oraz adresu, pod którym mieszka.

Przed kilkoma dniami kryminalni zapukali do drzwi jego mieszkania na jednym z lubelskich osiedli. Chociaż 19-latek już wcześniej miał do czynienia z Policją, bo wchodził w konflikt z prawem, bardzo był zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W środę młody mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.