WOŚP 2018 w Lublinie. Sprawdź, ile pieniędzy zebrali wolontariusze

Zbiórka pieniędzy WOŚP w Lublinie | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin
PARTNER SERWISU

Już ponad 280 tys. złotych jest na koncie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Lublina. Kwota ta będzie rosła – wciąż trwają licytacje internetowe.

Wczoraj na ulice Lublina wyszło ponad 500 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w stolicy województwa lubelskiego zebrano ponad 280 tys. zł. Ta kwota może się jeszcze zmienić, ponieważ liczenie będzie trwało jeszcze kilka dni. Wciąż trwają internetowe licytacje charytatywne. Dla porównania, w 2017 r. udało się zebrać ponad 200 tys. zł.

Tegoroczna zbiórka w naszym regionie przebiegała spokojnie. – Odnotowaliśmy jedną kradzież puszki – relacjonuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie. W Białej Podlaskiej złodziej podbiegł do 14-latka i wyrwał mu z rąk puszkę na datki. W środku znajdowało się mniej niż 100 zł.

WOŚP 2018 – zebrane pieniądze

Wczorajszy wieczór przerósł najśmielsze oczekiwania i przyniósł kolejny rekord. Kwota, którą zebrano podczas 26. finału WOŚP wynosi 81 423 542 złotych. Dla porównania w 2017 w tym samym czasie zebrano 62 miliony.

Zdjęcia

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.