Wikipedia nie działa. To protest przeciwko ACTA2

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wikipedia nie działa. W środę o godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny na znak protestu przeciwko zmianom w prawie autorskim.

Wikipedia nie działa – komunikat na stronie internetowej może zaskoczyć internautów, którzy codziennie wyszukują tam informacje. Decyzja wyłączenia na 24 Wikipedii jest podyktowana zmianom w prawie autorskim, które Parlament Europejski chce wdrożyć w życie.

– Chcemy nadal oferować darmową, otwartą, społecznościową encyklopedię opartą na weryfikowalnych źródłach. Wzywamy wszystkich członków i członkinie Parlamentu Europejskiego, aby głosowali przeciwko zawężeniu procedowania dyrektywy do dedykowanej komisji, aby w trakcie dyskusji plenarnej wrócono do rozmów i rozważono liczne propozycje zmian, pochodzących między innymi od organizacji ruchu Wikimedia, aby usunięto artykuły 11 i 13, jak i aby poszerzono wolność panoramy na całą Unię Europejską i poddano domenę publiczną większej ochronie. – czytamy w komunikacie na Wikipedii.

Wikipedia nie działa. Kiedy zostanie włączona?

Pełny dostęp do polskojęzycznej Wikipedii będzie wznowiony od czwartku od godziny 15.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.