Wiemy, kto wybuduje centrum IKEA w Lublinie. Przetarg rozstrzygnięty

PARTNER SERWISU

Na drodze przetargu IKEA wyłoniła wykonawców budynku centrum handlowego w Lublinie. Wykonawcami zostały Hochtief Polska oraz Mercury Engineering Polska.

Budowa centrum trwa już od kilkunastu tygodni. W tym czasie zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, wylano pierwsze betonowe elementy, a także rozpoczęto prace przygotowujące do budowy wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy.

W drodze przetargu IKEA wyłoniła wykonawców kubatury centrum. Za samą budowę odpowiadać będzie specjalizująca się w budowie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych, Hochtief Polska S.A. Z kolei Mercury Engineering Polska Sp. z o.o. zajmie się montażem instalacji mechanicznych, elektrycznych i IT oraz systemów ochrony przeciwpożarowej.

W centrum oprócz sklepów Intermarché, RTV Euro  AGD księgarnia Świat Książki, apteka Dr Zdrowie, kantor wymiany walut J&M, biuro podróży Itaka, Kolporter, Swiss, E-smoking, A&G Optyk, Dream Collection, Wake Up Hair, Rossmann oraz Martes Sport znajdziemy również lubelskie firmy: Magia Natury oraz butik odzieżowy Lalunia. Dodatkowo ofertę centrum poszerzą także salony: Play, Komfort i Selene.

Otwarcie Centrum Handlowego w Lublinie planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. Na powierzchni 57 500 m2 łącznie ze sklepem IKEA, klienci będą mogli skorzystać z oferty około 64 sklepów oraz punktów usługowych.

Dodatkowo do ich dyspozycji będzie 2 000 miejsc parkingowych. Zielone otoczenie wokół centrum zaaranżowane zostanie w taki sposób aby w pełni wkomponować się w lokalny krajobraz. Po wybudowaniu centrum handlowego lublinianie zyskają około 400 nowych miejsc pracy.

DW

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.