Via Carpatia: Odcinek Lublin – Kraśnik do 2021 r.

PARTNER SERWISU

Jesteśmy coraz bliżej ekspresówki do Rzeszowa. W piątek GDDKiA otworzyło oferty na budowę trzech odcinków trasy między Lublinem a Kraśnikiem. Cała S19 Lublin – Rzeszów ma być gotowa do 2021 r.

 

Z trasy Via Carpatia między Lublinem a Kraśnikiem kierowcy skorzystają już w 2021 r. W piątek lubelski oddział GDDKiA otworzyło oferty na budowę trzech odcinków trasy S19 między obwodnicą Lublina a obwodnicą Kraśnika.

 

Pierwszy obejmuje drogę pomiędzy węzłami Lublin Węglin i Niedrzwica Duża i ma długość 12 km. Zamawiający zaplanował, że będzie on kosztował 363,5 mln zł. Wpłynęło 6 ofert o wartości od 312,3 do 420,5 mln zł.

 

Na odcinek Niedrzwica Duża – węzeł Kraśnik Północ o długości ok. 20 km wpłynęło 5 ofert o wartości od 498 do 565,8 mln zł. Zamawiający w tym przypadku wyznaczył budżet na 604 mln zł.

 

Budową obwodnicy Kraśnika o długości ok. 10 km pomiędzy węzłami Kraśnik Północ – Kraśnik Południe zainteresowanych było 6 oferentów. Ich oferty oscylowały od 319,5 do 424,7 mln zł. Budżet na ten odcinek wynosi 377,600 mln zł.

 

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali wykonanie zadania w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy. GDDKiA planuje zawarcie kontraktu na I kwartał przyszłego roku. Oferenci proponują też taką samą gwarancję – 10 lat.

 

Planowana trasa ma być drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod trzeci pas po zewnętrznej stronie drogi. Będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Na trasie ma powstać 5 węzłów drogowych, cztery pary miejsc obsługi podróżnych, 32 mosty i wiadukty, dziewięć przejść dla zwierząt i trzy kładki dla pieszych.

 

Całkowita długość szlaku via Carpatia w Polsce w zależności od przebiegu w woj. podlaskim – wyniesie od 734 do 761 km. Ma być gotowa do 2025 r.

 

Przebieg trasy odcinka Lublin – Kraśnik

Początkowo będzie prowadziła wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 19, potem na wschód od istniejącej trasy ominie Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany.

Następnie przejdzie przez lasy przed Wilkołazem (w Obrokach) w korytarzu obecnej drogi omijając miejscowość od wschodu, a na dalszym przebiegu przejdzie na zachodnią stronę obecnej trasy.

W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem budowana droga ekspresowa przetnie obecną DK 19 omijając miasto od wschodu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.