Via Carpatia: 11 firm chce zaprojektować odcinek trasy S19 Lubartów – Lublin

Jedenaście firm zainteresowanych jest opracowaniem dokumentacji projektowej przyszłej S19 na odcinku Lubartów Północ (z węzłem) – Lublin Rudnik (bez węzła).

 

W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie otworzyła oferty, które wpłynęły w przetargu na opracowanie dokumentacji programowe (projektowej) trasy S19 na odcinku Lubartów – Lublin. Oferty złożyło 11 biur projektowych. Cztery propozycje przekroczyły budżet zamawiającego.

 

Najtańsza oferta pochodzi od Mostów Łódź – 3,839 mln zł. Na drugim miejscu znalazło się konsorcjum Complex Projekt i Biuro Projektowo-Konsultingowe z Katowic, które zaproponowało 4,388 mln zł. Na trzecim, z ceną 4,565 mln zł uplasował się Transprojekt Gdański.

 

S19 Lublin – Lubartów

Odcinek liczy 23,8 km. Ma się zaczynać na obwodnicy Lubartowa, która będzie wymagała przebudowy – chodzi m.in. o dobudowę drugiej jezdni, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. Dalej ma być poprowadzona w większości po nowym śladzie, ominąć miejscowość Niemce i włączyć się do obecnego przebiegu DK19 na węźle Lublin Rudnik obwodnicy Lublina.

 

Trasa ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z możliwością dobudowy trzeciego pasa w przyszłości. Planowane są na niej 4 węzły: Lubartów Północ, Lubartów Zachód, Niemce Wschód i Niemce Południe. W pobliżu miejscowości Annobór ma natomiast powstać miejsce obsługi podróżnych (po obu stronach ekspresówki). Budowę tego odcinka przewidziano na lata 2020-2024.

fot. GDDKiA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.