Uwaga! W regionie będzie mocno wiało

Silny wiatr | fot. shutterstock

Silnego wiatru w porywach do 85 km/h mogą spodziewać się dzisiaj mieszkańcy województwa lubelskiego. Synoptycy ostrzegają.

 

Nad Europą dominują wyże. Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej, która przemieszcza się z centrum na wschód kraju. Z północnego zachodu napływać zaczyna powietrze polarno-morskie chłodne.

 

Od rana niebo nad naszym województwem jest całkowicie zachmurzone i tak będzie przez cały dzień. Pada deszcz, a nie tego trzeba obawiać. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem.

 

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 85 km/h, z północnego zachodu – informuje dyżurny synoptyk Michał Ogrodnik.

 

Ostrzeżenie obowiązuje od godz 10.00 do godz. 17.00.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.