Uwaga na upały i gwałtowne burze. Będzie bardzo gorąco! Nawet 35 stopni

PARTNER SERWISU

W najbliższych dniach będzie wręcz upalnie i burzowo. W Lubelskiem termometry mogą wskazywać nawet 35 st. C.

 

Nad Polskę nadciąga kolejna fala tropikalnych upałów – ostrzega IMGW. Temperatura w wielu regionach naszego województwa może przekroczyć 35 st. C. Jednak nie ominął nas burze z gradem. Szczegóły dotyczące gwałtownych burz w wieczornym komunikacie.

 

Po dość pochmurnym i chłodnym początku tygodnia czas na ocieplenie. Dzisiaj w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci mogą wskazać 30 stopni Celsjusza, a w czwartek będzie nawet 35 stopni ciepła.

 

Najcieplej, bo 35 stopni, ma być w czwartek. Upałów można się też spodziewać w piątek, sobotę i niedzielę. Biuro Prognoz Meteorologicznych oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie ostrzegają przed upałami w całym województwie.

 

– Prognozuje się w środę temperaturę maksymalną od 28°C na północy do 30°C na południu, w nocy temperaturę minimalną od 17°C do 19°C. W czwartek temperaturę maksymalną od 32°C do 35°C, w nocy temperaturę minimalną od 18°C do 20°C. W piątek temperaturę maksymalną od 28°C na zachodzie do 30°C na krańcach wschodnich – informuje dyżurny synoptyk Ewa Łapińska.

 

Zachęcamy do unikania – w miarę możliwości – wysokich temperatur, spożywania dużej ilości wody i zwracania uwagi na szczególnie wrażliwe na upał osoby – małe dzieci czy seniorów.

 

Pamiętajmy również o pupilach. Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie. Pamiętajmy, że temperatura powietrza w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 60 stopni Celsjusza.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.