Ursus na targach w Hanowerze. Prezentacja nowego samochodu dostawczego (zdjęcia)

PARTNER SERWISU

W poniedziałek na targach w Hanowerze Ursus zaprezentował elektryczny samochód dostawczy, który będzie produkowany w Lublinie.

 

Ursus, polski producent ciągników i maszyn rolniczych, zaprezentował na targach przemysłowych w Hanowerze elektryczny samochód dostawczy Ursus ELVI.

 

ELVI ma mieć dopuszczalną masę całkowitą do 3.5 tony oraz minimalną ładowność 1100 kg. Zasięg na jednym ładowaniu baterii to ok. 150 km, a prędkość maksymalna wyniesie 100 km/h. Jak podaje rzecznik spółki wysokość pojazdu wyniesie ok. 2m, czyli tyle, żeby nie sprawiało mu problemu z wjazdem na podziemny parking np. w centrum handlowym.

 

Budowa pojazdów o napędzie elektrycznym jest wpisana w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. – Mały samochód dostawczy, który powstanie na mocy podpisanej dzisiaj umowy, w naszej opinii idealnie wpisuje się w program elektromobilności zapoczątkowany przez Premiera Morawieckiego, a także jest polską odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku polskiego oraz rynków europejskich na mały kompaktowy elektryczny samochód dostawczy, który z powodzeniem może być użytkowany zarówno przez służby pocztowe, komunalne czy segment hotelarski – wyjaśnia Andrzej Zarajczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ursus SA.

 

ELVI będzie posiadał dwa rozwiązania silnikowe. W przypadku pierwszego silnik będzie umiejscowiony centralnie i będzie dysponował mocą 60-70 kW, ok 100 KM. W drugim przypadku możliwe jest rozłożenie mocy na dwa silniki każdy o mocy 35 kW.

 

Jak poinformował rzecznik ELVI ma być produkowany w Lublinie. Tu też przejdzie pierwsze testy użytkowania w codziennej pracy.

 

Zdjęcia

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. SUPER, bo to chyba jeszcze jedna szansa w naszej historii, aby wskoczyć do grona producentów aut (przede wszystkim osobowych). Ważne jest, aby reanimować jakąś starą markę – najlepiej wykorzystać np. Syrenę (do reanimacji marki aut osobowych) lub Ursusa (dobra nazwa+znak graficzny+ kawałek historii). Samochody elektryczne o nazwie Ursus to jest to – pracujmy na polską markę – w przypadku Polskiego Fiata pracowaliśmy na Fiata, co do PZInż, FSO, SHL czy WFM – też stare polskie firmy, ale z słabo kojarzącymi się idiotycznymi nazwami.