Prognoza pogody: Upalny piątek. Miejscami nawet 37 stopni

PARTNER SERWISU

Koniec tygodnia upłynie pod znakiem bardzo wysokich temperatur. W piątek słupki rtęci powędrują nawet do 37°C.

 

W piątek niebo ma być bezchmurne. Prognozowana temperatura wynosić będzie miejscami nawet 37 st. C. W Lublinie słupki pokażą 36 kresek na plusie.

 

Jak informują synoptycy, jutro w Lublinie ma zostać pobity dotychczasowy rekord temperatury, który aktualnie wynosi 35.3 st. C. Przypomnijmy, że na terenie całego województwa obowiązuje alert 3 stopnia przed upałem.

 

Zachęcamy do unikania – w miarę możliwości – wysokich temperatur, spożywania dużej ilości wody i zwracania uwagi na szczególnie wrażliwe na upał osoby – małe dzieci czy seniorów.

 

Jaki najlepszy sposób na przetrwanie takich upałów?

Woda, cień, lody. To najczęściej wypowiadane słowa przez mieszkańców Lublina, którzy zostają w mieście. Miasto Lublin wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w czterech miejscach zainstalowali kurtyny wodne, w których można się podczas upału schłodzić.

 

Czytaj także: Trochę wody dla ochłody. Rozstawiono kurtyny wodne. Sprawdź, gdzie się ochłodzić

 

Upał najbardziej doskwiera osobom starszym, schorwanym i dzieciom. Ta grupa powinna unikać wychodzenia na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 12 a 17.

 

Okna w mieszkaniu należy zasłonić roletami, wietrzyć mieszkanie głównie rankiem, kiedy powietrze jest chłodniejsze. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, nawet o dwa litry wody więcej nić zazwyczaj.

 

Pamiętajmy również o pupilach. Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie. Pamiętajmy, że temperatura powietrza w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 60 stopni Celsjusza.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.