Uniwersytet Medyczny proponuje przyszłym lekarzom zbieranie truskawek w Holandii

Uniwersytet Medyczny w Lublinie na swojej stronie internetowej z ofertami pracy zamieścił ogłoszenie dotycząca pracy przy zbieraniu truskawek w Holandii.

 

Początkowo myśleliśmy, że to żart. Jak się okazało to prawda. Uniwersytet Medyczny w Lublinie proponuje przyszłym studentom praca wakacyjną przy… zbiorze truskawek w Holandii. Czy zarobki są porównywalne z pensją lekarza? Sprawdźmy.

 

Z ogłoszenia możemy się dowiedzieć, że praca od 8 do 12 godzin dziennie (również w soboty, a opcjonalnie nawet w niedzielę) w pozycji stojącej. Pracodawca proponuje wynagrodzenie w wysokości 9,43 euro za godzinę. Mile widziane jest doświadczenie przy zbiorze truskawek lub w pracach w gospodarstwie rolnym.

 

Średnia dniówka wyniesie 90 euro, co daje nam zarobek na poziomie około 2340 euro miesięcznie. Po szybkim przewalutowaniu (1 euro/ 4.10 złotych) daje nam to 9594 złotych miesięcznie. Od tej kwoty należy odliczyć 70 euro za zakwaterowanie, które zapewnia firma.

 

Średnia pensja rezydenta* to 2275 zł netto, a robienie specjalizacji trwa od 4 do 6 lat.

 

* Lekarz rezydent – w Polsce lekarz posiadający pełne prawo wykonywania zawodu (tzn. który ukończył 6-letnie studia na kierunku lekarskim, zdał egzamin końcowy LEK i odbył 13-miesięczny staż podyplomowy).3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie rozumiem, dlaczego oferta pracy zbierania truskawek , dla przyszłego studenta medycyny, czy nawet obecnego, to ma być żart…? Czy mają już ego profesora, choć jeszcze nic nie osiągnęli, a tu ktoś taką ofertą zarobku się ośmiesza?

    1. Aniela, sezonowa praca przy zbiorze truskawek może być bardzo atrakcyjna ze względów finansowych dla studentów. Nie trzeba tego traktować jako żart. Warto jednak zawsze sprawdzić dokładnie pracodawcę oferującego pracę dla studentów. Dlatego też przed wyjazdem do pracy w Holandii warto zapoznać się ze swoimi prawami oraz najważniejszymi informacjami na temat wyjazdu zarobkowego w Holandii. Należy dopilnować wielu formalności, takich jak ubezpieczenie, wynajem mieszkania czy podpisanie umowy o pracę. Na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie można znaleźć zbiór najważniejszych informacji, z którymi trzeba zapoznać się przed wyjazdem do pracy w Holandii: http://www.wholandii.pl/przed-wyjazdem

  2. Nie wiem co jest głupsze. Ogłoszenie o zbiorze truskawek czy ten artykuł. Autor się niezdrowo fascynuje jakie to te zarobki są w holandii, nawet się pofatygował i nam przeliczył kwotę jaka nam zostanie. Ale szczerze mówiąc to jak 1/3 tej kwoty na czysto zostanie w kieszeni to wszystko.