Tam gdzie śpią lubelskie trolejbusy. Zwiedzanie zajezdni na Grygowej (zdjęcia)

PARTNER SERWISU

Sądząc po minach dzieciaków, to najmłodsi mieli najwięcej frajdy podczas Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w zajezdni przy Grygowej. To tu parkują pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

 

W czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z Zarządem Transportu Miejskiego zorganizowali zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie.

 

To właśnie tutaj parkują autobusy i trolejbusy, którymi na co dzień mieszkańcy Lublina przemierzają ulice miasta. Nowoczesna zajezdnia przy ul. Grygowej została oddana do użytkowania w kwietniu 2015 r. Wcześniej znajdowała się przy ul. Kraśnickiej, gdzie została sprzedana. Tam powstają biurowce – Centrum Zana Office Park.

 

– Zajezdnia jest przystosowana do obsługi 100 trolejbusów oraz 25 pojazdów zaplecza technicznego. To nowe rozwiązanie, którego nie było na dotychczasowej zajezdni przy al. Kraśnickiej – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

W taborze MPK Lublin znajduje się 110 trolejbusów oraz 223 autobusów, z czego 70 trolejbusów i 100 autobusów są własnością Gminy Lublin.

 

Przewoźnik Warbus posiada Warbus 11 sztuk autobusów Mercedes Conecto LF oraz 22 sztuki autobusów przegubowych Mercedes Conecto G.

 

Przewoźnik LLA i Traf-Line: Solbus SM12 – 3 sztuki, Maz 103 – 4 sztuki i Maz 203 – 2 sztuki.

 

Przewoźnik Irex: Solaris Urbino 18 – 18 sztuk.

 

Komunikacja miejska w Lublinie – statystyki

Pojazdy komunikacji miejskiej w ciągu dnia powszedniego wykonują 67 748 km, w tym:
– autobusy: 51 194 km
– trolejbusy: 16 554 km

Maksymalna liczba pojazdów w ruchu – 331, w tym:
– 248 autobusów
– 83 trolejbusy

Maksymalna liczba pojazdów na jednej linii:
– po 15 pojazdów na linii nr 151 i 159

 

Zdjęcia | fot. Dominik Wąsik

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.