Lublin: Pogoda sprzyja białemu szaleństwu. Wkrótce otworzą stok Globus Ski

Stok narciarski Globus Ski w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin
PARTNER SERWISU

Do Lublina przyszła zima, a to oznacza, że już wkrótce w mieście znów będzie można pojeździć na nartach. MOSiR w weekend rozpocznie naśnieżenia stoku Globus Ski.

W ubiegłbym roku stok narciarski Globus Ski, znajdujący się przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, rozpoczął swoją działalność z początkiem stycznia. W tym roku wcześniejszy start uniemożliwiła pogoda. Do skutecznego naśnieżania konieczne są ujemne temperatury w dzień i w nocy.

– Temperatury powietrza panujące w pierwszej połowie stycznia nie pozwoliły na prowadzenie sztucznego naśnieżania stoku. Do takich prac potrzebujemy temperaturę utrzymującą się na poziomie co najmniej-5 C, jest to minimalna temperatura, przy której możemy rozpocząć naśnieżanie – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Panujące w ostatnich dniach temperatury pozwoliły dopiero na zmarznięcie wierzchniej warstwy gruntu na stoku. Prognozy meteorologiczne wskazują, że takie warunki będą utrzymywały się w najbliższym czasie, w związku z czym MOSiR, zarządca obiektu Globus Ski planuje rozpoczęcie naśnieżania stoku.

– Przy sprzyjających temperaturach proces ten planujemy rozpocząć w okolicach najbliższego weekendu. Naśnieżanie potrwa ok. 5-6 dni. Liczymy więc na to, że stok uda się uruchomić w drugiej połowie przyszłego tygodnia, czyli na rozpoczynające się w przyszły weekend ferie – informuje Miłosz Bednarczyk.

Stok ma być otwarty w godz. 14.00 – 21.00 w dni powszednie oraz w godz. 10.00 – 21.00 w weekendy, święta oraz w ferie zimowe. Oświetlenie całego stoku pozwala na jazdę do późnych godzin wieczornych.

Globus Ski – cennik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nooo ,w końcu znalazłem jakąś informację ,bo oczywiście na stronie mosir nic, kompletnie…To w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia. Chwalić sie ,że w mieście stok to pierwsi, nie ważne ,że to wszystko kuleje….

  2. Jesteście śmieszni Mosir, stoki w regionie już działają (Kazimierz, Romblów, Chrzanów) a Wy jak zwykle w tyle, jakoś inni mogą naśnieżać jak tylko jest na minusie. Etaty się zgadzają i pracować się nie chce.
    Sprywatyzować to w końcu i może będzie można pojeździć w Lublinie.