Sprawdź historię samochodu przez internet

PARTNER SERWISU

Zakup dobrego auta z drugiej ręki to spore wyzwanie. Cofnięty licznik czy zatajone informacje o naprawach blacharskich to najczęstsze z nich. Podpowiadamy, jak i gdzie za darmo sprawdzić historię pojazdu.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2014 roku oddało do użytku publicznego usługę, dzięki której każdy potencjalny nabywca używanego samochodu będzie mógł sprawdzić przez internet jego historię.

 

Do sprawdzenia historii pojazdu potrzebny będzie nam numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN pojazdu i data pierwszej rejestracji (dowód rejestracyjny – pole B). Następnie otwieracie stronę historiapojazdu.gov.pl.

 

Tam uzyskacie informacje z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), jak np. czy interesujący was pojazd ma ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC, jaki przebieg odnotował diagnosta podczas ostatniego przeglądu rejestracyjnego, ilu właścicieli miał dany samochód i czy przypadkiem nie figuruje on w bazie pojazdów skradzionych.

 

Niestety, system ten ma też kilka ograniczeń. Przede wszystkim informacje dotyczące przebiegu przy badaniach technicznych są zbierane od 2014 roku. Oznacza to, że jeśli licznik cofnięto wcześniej, nie dowiesz się tego z tej e-usługi. Kolejnym minusem jest dostępność danych wyłącznie od momentu zarejestrowania auta w Polsce.

 

Znacie darmowe „sposoby” na sprawdzenie historii pojazdów z innych krajów? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.