Speedway Arena Lublin. Tak może wyglądać stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich

speedway arena lublin stadion żużlowy zygmuntowskie
speedway arena lublin stadion żużlowy zygmuntowskie
PARTNER SERWISU

Lubelscy kibice z niecierpliwością czekają na każdą informację dotyczącą prac przy modernizacji stadionu żużlowego w Lublinie. Zaprezentowano wizualizację, jak może wyglądać stadion przy Al. Zygmuntowskich.

 

W poniedziałek przedstawiono wstępną koncepcję projektu stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich 5 przygotowaną przez Pracownię Projektową Marek Szorek. Projekt zakłada budowę nowoczesnego stadionu żużlowego w miejscu obecnego obiektu sportowego, z profesjonalnym zapleczem żużlowym i parkiem maszyn.

 

Koncepcja zakłada skrócenie toru do długości 320 metrów, oraz pochylenie geometrii na łukach i prostej, co zapewniłoby, że zawody sportowe staną się bardziej widowiskowe. Konieczna jest także wymiana nawierzchni na granit. Pojemność obiektu wyniosłaby 12934 miejsc siedzących oraz 976 stojących.

 

Obsługa komunikacyjna zostałaby usprawniona poprzez budowę kładki nad rzeką Bystrzyca, która umożliwiłaby wejście na trybuny od strony ul. Rusałka. Koncepcja przewiduje możliwość etapowania budowy i rozłożenia realizacji w czasie przy założeniu ciągłości funkcjonowania obiektu.

 

Aktualnie jest brak środków na realizację tego zadania. W tegorocznym budżecie obywatelskim są dwa projekty, w tym jeden duży na kwotę 1,2 mln zł., które rozpoczęłyby przebudowę stadionu.

 

Speedway Arena Lublin – wizualizacje

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super…moze jak bedziecie budowac kolejny”potrzebny” w Lublinie stadion to wybudujcie jakas fabryke zatrudniajaca ludzi…albo dwie?Najlepiej taka,ktora nie upadnie po 2 latach funkcjonowania.