Rozpoczęła się rozbiórka wiaduktu na ul. Grygowej (ZDJĘCIA)

We wtorek rozpoczęło się wyburzanie najdłuższego wiaduktu w Lublinie. Mowa tu o obiekcie znajdującym się w ciągu ul. Grygowej.

Trwa burzenie wiaduktu w ciągu ul. Grygowej w Lublinie. Obiekt mostowy był najdłuższym w naszym mieście (ok. 750 metrów). – Wczoraj po południu położony został pierwszy element wyburzanego tam wiaduktu. Prace postępują od łącznicy kolejowej w stronę ul. Metalurgicznej – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Wyburzanie wiaduktu może potrwać od 8 do 10 tygodni. Ratusz ostrzega mieszkańców przed niebezpieczeństwem. – Ostrzegamy tych, którzy pomimo zakazu korzystali z obiektu. Grozi to niebezpieczeństwem i należy stosować się do obowiązującego oznakowania – apeluje Kieliszek.

Następnie wykonawca (Budimex) przystąpi do przygotowywania terenu pod budowę nowych obiektów mostowych. – W miejscu obecnego obiektu powstaną cztery krótsze – po dwa na każdej z jezdni. Nowa ul. Grygowa (na odcinku ok. 1,5 km od ul. Pancerniaków do ul. Metalurgicznej – przyp. red.) będzie miała po dwie jezdnie w każdym kierunku. Ulica ma być wyposażona w trakcję trolejbusową i zatoki autobusowe – dodaje Kieliszek.

Przed wiaduktami (od strony ul. Pancerniaków) powstanie rondo, które umożliwi komunikację z ul. Rataja. Oprócz jezdni pojawią się też ścieżki rowerowe oraz chodniki (obustronne).

Kontrakt opiewa na 70,2 mln zł. Inwestycja ma być zakończona do marca 2019 r.

O wiadukcie

Wiadukt znajdujący się w ciągu ul. Grygowej powstał w latach 1978 – 1986. Jest najdłuższym tego typu obiektem w Lublinie (ok. 750 metrów). Od oddania do użytku i nie przechodził gruntownych modernizacji, a doraźne naprawy. Od 2012 roku obowiązuje na nich ruch jednokierunkowy – ze względu na jego stan.

Wyburzanie wiaduktu w ciągu ul. Grygowej | fot. UM Lublin


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.