Lublin: Kolej będzie remontować wiadukt nad ul. Diamentową. Będą utrudnienia

Wiadukt kolejowy nad ul. Diamentową w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Od najbliższego wtorku kolejarze przystąpią do remontu wiadukt kolejowego nad ul. Diamentową w Lublinie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kierowcy poruszający się po ul. Diamentowej w Lublinie od najbliższego wtorku (16 stycznia) będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Będzie się to wiązać z rozpoczynającym się remontem wiaduktu kolejowego nad tą ulicą. Zmieni się organizacja ruchu drogowego.

– Najpierw wykonawca przystąpi do wykonania przewiązek ruchu. Od wtorku przez około tydzień obie jezdnie ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu kolejowego zostaną zawężone o lewe, skrajne pasy ruchu – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Następnie na przemian wyłączane z ruchu będą jezdnie ul. Diamentowej. – Jako pierwsza na około tydzień z ruchu wyłączona będzie jezdnia prowadząca od ul. Diamentowej w stronę ul. Wrotkowskiej. Wówczas ruch obustronny zostanie przeniesiony na sąsiednią jezdnię – wyjaśnia Kieliszek.

Po zakończeniu zadania, prace przeniosą się jezdnię prowadzącą z Wrotkowa w kierunku ul. Krochmalnej. Kolejnym etapem będzie przywrócenie ruchu na obu jezdniach ul. Diamentowej, przy czym dostępnych będzie po jednym pasie ruchu każdej jezdni.

– W trakcie prac przy modernizacji obiektu skrajnia pionowa ul. Diamentowej w tamtym miejscu będzie wynosiła 3,5m – dodaje Kieliszek.

Prace przy wiadukcie potrwają najprawdopodobniej do listopada bieżącego roku. A już od lutego rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Krochmalnej z Diamentową. Skrzyżowanie ma być wielopoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji.

Czytaj także: Grube miliony na drogi w Lublinie i regionie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.